Ми вже звикли, що шампуні бувають рідкі, тверді, сухі, безсульфатні, гіпоалергенні. А тепер популярності набувають ще й кератолітичні. До цієї категорії, наприклад, належить шампунь Dercos від популярного косметичного бренду Vichy. В чому особливість такого засобу і кому він може бути корисним – розповідаємо.

В чому полягає кератолітичний ефект?

Кератоліки – це речовини, що здатні руйнувати рогові тканини, зокрема пом’якшувати, розчиняти та пришвидшувати відторгнення гіпертрофованого шару епідермісу. Якщо говорити про кератолітичні шампуні, то їхнє завдання – очищення шкіри під волосяним покривом від ороговілих частинок.

Такий догляд за шкірою голови є важливим з точки зору естетики – допомагає позбутися лупи. Одночасно гладкий шкірний покрив без ороговілого шару краще поглинає поживні речовини з косметичних засобів. А отже догляд за волоссям із застосуванням масок, сироваток, ампул стає більш ефективним.

Показаннями до застосування шампунів з кератоліками є:

  • псоріаз;
  • лущення шкіри голови;
  • свербіж шкірного покриву;
  • відчуття стягнутості, спричинене сухістю;
  • дерматоз.

Щоб отримати бажаний результат від застосування кератолітичної косметики, вибираючи засіб, варто звертати увагу на його склад. Властивості кератоліків мають луги, кислоти й сечовину. Але тут важлива правильна концентрація речовин: надто висока може пошкодити шкіру та волосся, надто низька не дасть бажаного ефекту.

Який кератолітичний шампунь найкращий?

Одними з найкращих засобів цього сегменту вважається дерматокосметика від бренду Vichy. Компанія спеціалізується на виготовленні засобів для догляду за шкірою та волоссям з особливими потребами (підвищена чутливість, пошкоджений стан, наявність дерматологічних проблем тощо).

Для осіб із псоріазом, лупою, лущенням і свербінням шкіри голови Vichy розробила особливу лінійку кератолітичних шампунів Dercos PSOlution. Вони містять саліцилову кислоту і сечовину в оптимальній концентрації для ефективного, але бережного видалення змертвілих клітин епідермісу. А наявність у формулі гліцерину допомагає пом’якшити волосся й додатково зволожити шкіру голови.

Кератолітичні шампуні хоч і з’явилися на beauty-ринку відносно недавно, проте швидко набувають популярності, адже допомагають впоратися з косметичними проблемами, які не під силу звичайним засобам.