Заплуталась у різноманітних засобах для прання, представлених в інтернеті та на прилавках магазинів? Думаєш, що купити – гель, капсули або порошок? Здавалося б, суттєвої різниці між ними немає, проте чи дійсно це так? Читай корисну інформацію від Аврори та вибирай найкращий засіб для себе.

Порошки: які переваги та недоліки

Важлива особливість цього складу для прання – підвищений рівень рН, це забезпечує якісніше видалення навіть складних забруднень. У його гранулах міститься близько 50% речовин, що контролюють жорсткість води, 15% поверхнево-активних домішок (розщеплювачів білків, жиру, целюлози), 7% відбілювачів. Це найпопулярніший засіб – щороку в Україні його продають близько 15 тисяч тонн.

Роздумуючи, що краще, капсули або порошок, ти неодмінно звернеш увагу на широкий асортимент останнього. Виробники випускають засоби окремо для білого або кольорового, для прання вручну чи у машинці або універсальні. До головних переваг варто віднести:

  • можливість вибрати продукцію для окремих категорій споживачів – наприклад, тільки для дитячого одягу;
  • великий термін придатності. Зручно придбати відразу велике пакування, його вистачає надовго, навіть якщо прати доводиться часто;
  • видалення навіть дуже сильних плям. Порошок підходить для дуже забруднених робочих або спортивних речей;
  • наявність порошків із покращеним складом – наприклад, екологічним, із додаванням речовин для пом’якшення води, для збереження білизни або кольору тощо.

Враховуй і недоліки, адже вони теж є. Якщо ти купуєш такий засіб, тобі доведеться зберігати його в спеціальному місці із пониженою вологістю. Контактуючи з великою кількістю води, порошок збирається в грудочки, й дозувати його стає важче. У холодній воді користуватися ним не дуже зручно, адже гранули розчиняються погано, можуть залишати сліди на одязі.

Гелі для прання: чим вони хороші

З їх допомогою найкраще виходить видаляти плями від жиру та масла. Ці засоби теж продаються в широкому асортименті, їх випускають для різних типів тканин, кольорових або білих речей. На відміну від порошку, гель легко й швидко розчиняється у холодній воді. Дозувати його дуже просто за допомогою ковпачка, на нього наносять мірну шкалу, а потрібну кількість (в залежності від ступеня забруднення) вказують на пакуванні.

Гелі універсальні, їх не треба купувати окремо для ручного або машинного прання. Ними також зручніше користуватися, коли потрібно випрати річ тільки з одним, дуже забрудненим місцем. Достатньо нанести невелику кількість засобу безпосередньо на пляму. Ось ще декілька особливостей гелю:

  • дрібні частинки добре вимиваються водою та не залишаються на одязі;
  • можливість зберігати де завгодно, у тому числі у ванній кімнаті;
  • герметична пляшка.

Рідина не залишає білих слідів та делікатніше впливає на тканину, проте використовуй її обережно – не лий дуже багато, інакше з’явиться неприємний запах.

Капсули для прання: чи кращі вони за порошки та гелі

Багатьом господиням вони подобаються, адже вважаються зручнішими у використанні та зберіганні. Проте якщо прати одяг тільки за допомогою капсул, це вийде дорожче, ніж коли ти купуватимеш гелі чи порошки. Та коли зручність і простота для тебе в пріоритеті, спробуй ці засоби, вони допоможуть зекономити трохи особистого часу.

Ось головні переваги капсул:

  • не потрібно дозувати. Все дуже просто: одне прання – одна капсула;
  • просте зберігання. Засоби складають у компактну коробку, вона не займе багато місця на полиці або у шафі;
  • ефективність. В одній капсулі міститься достатньо активних речовин, щоб якісно видаляти будь-які забруднення.

Пам’ятай, що ти не зможеш розділити цей засіб на два або менше. Тому навіть тоді, коли потрібно випрати небагато одягу, доведеться використовувати цілу капсулу – це не дуже економічно. Цей варіант точно не підійде, якщо попередньо потрібно замочити річ для видалення дуже сильних плям.

Купуй порошки, капсули чи гелі в інтернет-магазині Аврора, пробуй та вибирай, що тобі більше до душі. Щоб заощадити гроші й час, ти можеш замовити безкоштовну доставку до однієї з понад 1000 торговельних точок мережі у Києві, Чернігові, Львові та інших містах. Отримати товар можна і за допомогою інших служб-перевізників.