Техніка американського бренду завжди в топі вподобань, однак далеко не всі готові витрачати на неї гроші. Принаймні роздуми щодо доцільності купівлі точно виникають. Не виключенням є планшети Apple. Сьогодні у фокусі уваги айпад Air 2022 – купити його чи варто ще щось інше пошукати? Ми в цьому питанні спробуємо розібратись.

Зовнішність: чим запам’ятовується айпад Air

Алюмінієвий корпус – це те, що добре знайоме з попередніх моделей техніки. Виробник підтримує курс на використання екологічної продукції, тому в планшеті застосовується перероблений алюміній. Конструкція надійна та якісна. Використовуються й інші матеріали вторинного перероблення. Це олово для пайки, рідкоземельні метали. Навіть упакували гаджет у коробку, яка вироблена з деревини.

Звісно, це важливо, однак загальний вигляд планшета оцінюється все ж не за екологічність. Можна зазначити, що дещо змінилась колірна гама, тепер це не лише сірий відтінок, але й рожевий, пурпурний, блакитний, «зоряне сяйво».

Товщина корпуса не змінилась – це ті ж самі 6,1 мм, камера залишилась такого ж формату – вона виступає за межі корпуса. Навряд чи відчуєте, що планшет став важчий, адже це всього 3 г. На корпусі практично непомітні відбитки пальців.

Оснащення, ПЗ та безпровідні можливості: що здивує

Звісно, вас цікавить оснащення та комплектація. Отже, тут один порт USB Type-C і контактний майданчик Smart Connector на тильній частині. Може порадувати пропускна здатність – 10 Гбіт/с. Є майданчик на корпусі для кріплення стилуса. Немає аудіороз’єму та перехідника для порту USB. Але його можна придбати окремо (наприклад, у магазині StoreInUA https://storeinua.com/ua).

Швидкий процесор М1 у комбінації з 8 Гб оперативної пам’яті дасть актуальність на тривалий строк Оновлення варто очікувати ще багато років поспіль.

Також варто сказати про безпровідні можливості. Згідно з тестами швидкість з’єднання краща, ніж у попередніх моделей. Те ж саме стосується якості приймання сигналу.

Камера: без сюрпризів, але з оновленнями

У цій моделі попрацювали лишень із фронтальним сенсором, інше обійшлось без змін. Варто зазначити, що камера має 5 лінз. Це дає змогу робити досить якісні знімки при денному світлі. Сфотографувати документ – взагалі не проблема. У вечірній час все не так ідеально, однак теж непогано.

Фронтальна камера – це сенсор на 12 Мп, оптика з діафрагмою f/2.4 та ультрашироким кутом огляду 122⁰. Реалізована підтримка функції Center Stage. Суть її – у веденні кадру за користувачем, коли він переміщається. Однак будьте готові, що якість відео при цьому дещо погіршується.

Детально про дисплей iPad Air

Детальніше варто поговорити саме про дисплей. Тут 10,9 дюйма на матриці IPS та 2360х1640 пікселів. При заявленій яскравості в 500 ніт можна розраховувати лише на дещо більше ніж 440 ніт на максимумі.

Інші важливі особливості:

  • у планшеті реалізована опція True Tone, що дає можливість підлаштовувати яскравість, кольорову температуру та деякі інші параметри для досягнення комфорту читання. Можна зазначити відмінну передачу кольорів, у тому числі при вимкненій опції;
  • широкий кут огляду. При сильному відхиленні від центральної осі спостерігається незначне зменшення яскравості;
  • покращена автономність. Навіть при активному використанні вистачить на цілій день.

Зміни цієї моделі в порівнянні з попередниками не дуже яскраві. Однак вона точно заслуговує уваги. Це техніка, яка прослужить чимало років, а оновлення, враховуючи її «свіжість», отримуватимете ще тривалий час.