Сфера застосування мозаїки з травертину

Вибір матеріалу для мощення та оздоблення стін інколи буває вкрай складним, адже треба переглянути величезну кількість різних доступних на ринку матеріалів. Аналізуючи їх варто брати до уваги наступні критерії: естетичну привабливість, експлуатаційні характеристики, довговічність, фінансову доступність тощо. Кожен сам для себе обирає те, що має бути перш за все присутнім у тому матеріалі, який він обирає. Одним із найбільш цікавих варіантів (з точки зору співвідношення ціни, якості та естетики) є мозаїка з травертину. Вона являє собою різновид кам'яної мозаїки, яка користується сьогодні неабияким попитом на ринку. Такий вид оздоблення використовують як для облицювання зовнішніх стін будівель, так і для прикрашання внутрішніх приміщень (про це читайте далі). Цей камінь відомий ще з часів Стародавнього Риму, і вже тоді він застосовувався для оформлення багатих інтер'єрів, коли треба було підкреслити розкішний зовнішній вигляд споруди. Сам по собі цей камінь є вапняковою осадовою породою, що має пористу структуру, яка утворюється при випаданні осадових відкладень карбонату кальцію з прісної води. Завдяки своїй пористій структурі, камінь набуває достатнього рівня міцності та здатний успішно протистояти численним механічним навантаженням.

Переваги травертину

Мозаїка з травертину має безліч переваг. Її цінність обумовлена наступними особливостями:

Постійний і унікальний візерунок

У природі немає двох однакових чіпсів-пластин, які повторюють одна одну. З травертину виготовляються вишукана мозаїка, яка здатна прикрасити собою ванні кімнати, хамам тощо.

Екологічність

Матеріал 100% природний, він не містить додаткових токсичних домішок й тому екологічно безпечний. Він відмінно підходить як для внутрішнього оздоблення, так і для використання в ландшафтному дизайні.

Довгий термін служби

На відміну від скла або кераміки, травертин характеризується чудовою міцністю та може легко витримати механічні навантаження та перепади температур. Саме тому його використовують як для стін, так і для підлоги.

Простий догляд

Якщо покриття з травертину стало брудним, його легко можна очистити за допомогою м'якого миючого засобу. Але не варто використовувати абразиви, адже так можна легко залишити некрасиві подряпини та зіпсувати поверхню.

Легкість викладки

Навіть найдрібніші травертинові фрагменти укладати дуже легко і просто. Цей момент є важливим - якщо Ви самостійно викладаєте мозаїку, то Вам не доведеться витрачати величезну кількість часу й мати особливі навички роботи з ним, якщо ж Ви звертаєтесь до фахівців, то легкість роботи обумовлює відносно невелику вартість послуги.

Естетичний зовнішній вигляд

Матеріал добре виглядає при природному освітленні і не бликує. До того ж він гармонійно доповнює будь-який інтер'єр. Завдяки природній текстурі мозаїчний візерунок виходить в міру яскравим і візуально незвичайним. Цілком вірогідно, що навіть найменший фрагмент буде окремою картиною. З іншого боку, якщо потрібно наситити орнамент (або повноцінний малюнок) різними тонами, то зробити це буде дуже просто, застосувавши фарбування окремих модулів. Взагалі травертин дозволяє втілити в життя найсміливіші дизайнерські рішення.

Мозаїка з травертину матова МКР-2СВ 198

Де можна використовувати мозаїку з травертину?

Мозаїка з травертину застосовується для:

  • Облицювання зони каміна. Камінні зони, прикрашені мозаїчним травертином, виглядають дуже розкішно та благородно. У будь-якому випадку вони стануть чудовою заміною будь-якому іншому дорогому матеріалу, яким, наприклад, може бути мармур. Стриманий колір, яким характеризуються вироби із натурального каменю, додає вишуканості камінній зоні (травертин здебільшого бежевого кольору, його інтенсивність відтінку залежить від хімічного складу мінералу та характеру залягання породи);

  • Оформлення зони біля басейну. У поєднанні з блакитною водою басейну травертин виглядає невимовно гарно, як імітація пісків пляжів Середземномор'я. Вибираючи мозаїку з цього каменю, Ви побачите, що він дуже схожий на справжній пісок, який можна зустріти на теплих морських узбережжях;

  • Настінного оформлення санвузлів, душових, саун та ванних кімнат;

  • Прикрашання дверних та сходових отворів, колон;

  • Оформлення фартухів кухонь та стін у вітальні;

  • Оформлення терас. Травертин можна поєднувати з іншими видами натурального каменю, створюючи оригінальні композиції. Тому травертин використовують і як основний матеріал, і як додатковий для створення акцентів в оформленні;

  • Укладання підлогового покриття. Покриття для підлоги з нього більш стійке до стирання, добре підтримує протиковзкі властивості;

  • Облицювання зовнішніх фасадів будівель.

Аби насолоджуватись невимовною красою мозаїки з травертину варто замовляти її лише у перевірених часом компаніях - тільки вони можуть гарантувати бездоганну якість продукції.