Тривалий час букмекерські контори працювали в Бразилії абсолютно відкрито, хоча й не зовсім легально. Країна навіть стала однією з тих, які наводили в ролі прикладу, коли азартний бізнес лише планували легалізувати в Україні. Адже навіщо миритися з нелегальними букмекерами, якщо можна легалізувати бізнес й отримувати доходи в державну скарбницю? Однак схоже, що вже найближчим часом ситуація може змінитися.

Як ви напевне знаєте, в Україні після легалізації 2020 року абсолютно легально працюють популярні онлайн-казино та букмекери, серед яких:

В Бразилії поки що також ще продовжують працювати БК, однак нещодавно федеральний депутат Рікардо Айрес представив новий законопроєкт, згідно з яким обмежується робота букмекерських контор. Самі букмекери при цьому зможуть продовжити працювати, але приймати ставки на деякі статистичні та індивідуальні показники буде заборонено. Наприклад, ставки на жовті чи червоні картки, кутові, фоли тощо.

Причиною розробки цього законопроєкту стало суттєве збільшення кількості «договорняків», при яких певні результати завчасно відомі й під них підлаштовуються беттори. На жаль, в Бразилії це дійсно виявилось глобальною проблемою. А нещодавно стало відомо про гучне розслідування договірних матчів у бразильському футболі. Раніше повідомлялось про декілька дискваліфікацій. Один з найбільш гучних скандалів був пов’язаний з тим, що бразильский футболіст Ніколас Фаріас навмисне отримав жовту картку. Коли стало відомо, що це було зроблено задля фінансової вигоди від відповідної ставки, Фаріаса дискваліфікували на два роки.

На сьогодні в Бразилії досі не існує чітких правил для роботи беттінг-сектору. Букмекери за великим рахунком працюють нелегально й не сплачують жодних податків. При цьому проти них не вводять якісь серйозні санкції. Й поки що складно сказати, чи змінить щось ініціатива депутата Рікардо Айреса в цьому питанні. Адже обмеження на приймання деяких ставок — це лише незначний крок. Й він не вирішить глобальну проблему роботи букмекерських контор в країні.

Експерти вважають, що зараз у Бразилії є два шляхи. Перший — повністю заборонити діяльність букмекерів і жорстко слідкувати, щоб вони не працювали в країні. Другий — легалізувати гральний бізнес та беттінг, як це зробила Україна, та отримувати додаткові доходи в державний бюджет. Більшість спеціалістів схиляються саме до другого варіанту. Але як складеться ситуація надалі, поки що сказати складно. Тому слідкуємо за ситуацією та новинами в цьому питанні.