Ні для кого не секрет, що шахраї у бізнесі з оренди квартир – це феномен, який зустрічається максимально часто. Важливо спочатку визначити, чи орендна нерухомість є законною, зрозуміти, як уникнути шахрайства з квартирою і який “оберіг” носити з собою, щоб не зіткнутися з аферистом. Звісно ж, у ролі головного талісмана виступає критичне мислення. А також співпраця з агентством нерухомості, що знає про кращі райони Києва https://thecapital.com.ua/uk/luchshie-rayony-kieva-reyting/, головні хитрощі аферистів та основні нюанси ринку.
Як дізнатися, чи є орендна нерухомість легальною?
Розпізнати афериста простіше простого:
- Вони просять гроші як депозит заздалегідь. Шахраї спробують змусити людину підтвердити оренду, вимагаючи відправити їм гроші перед зустріччю. Якщо в оголошенні прописано, що потрібно відтворити попередній платіж або грошовий переказ заздалегідь, варто триматися подалі від можливого шахрайства з гарантійним депозитом.
- Ані орендодавець, ані агент з оренди не йдуть на контакт. Якщо людина, яка відповідає на оголошення, стверджує, що її немає в місті, хвора або просто недоступна для зустрічі, і, незважаючи на це, вимагає гарантійний депозит, можливо, що оголошення є шахрайством. Шахраї уникають зустрічей, щоб піти з грішми безвісти. Законний орендодавець домовиться про особисту зустріч та покаже нерухомість наживо.
- Шахрайська чи хибна реклама. Навіть якщо людина зустрінеться з орендодавцем, вона має побачити нерухомість перед підписанням договору оренди. Шахраї легко копіюють інше оголошення та презентують підроблене майно як на своє власне. Ще однією запобіжною ознакою є запит на надзвичайно високий гарантійний депозит, оскільки шахрай швидко зникне після отримання грошей.
- Додаткова оплата за перевірку анкетних даних. Хоча орендодавці часто перевіряють минуле та кредит потенційного орендаря, у деяких випадках орендодавці вимагають, щоб потенційні клієнти сплачували надмірні збори для покриття цих перевірок.
- "Договір оренди не потрібний" - улюблене формулювання, яке часто вислизає з вуст шарлатана. Без договору можна зіткнутися із ризиком потенційних проблем. Навіть щомісячна оренда зазвичай має якусь угоду, де детально описуються обов'язки обох сторін. Щоб маючи намір зняти квартиру в Києві, людина могла спокійно жити в ній, не турбуючись про завтрашній день.
- Репліки опису та фотографій квартири. Рекомендується звернути увагу на фотографії в оголошенні. Якщо там є сторонній водяний знак, можливо, шахрай скопіював привабливі кадри зі стороннього сайту.
- Неточні деталі в оголошенні про оренду. Якщо оголошення здається занадто некоректним або не має сенсу, воно може вказувати на те, що людина, яка створює рекламу, ніколи не бачила нерухомість і намагається вигадати щось на ходу.