Пробіотики широко відомі завдяки позитивному впливу на організм людини. Їх застосовують для профілактики та лікування різних захворювань та патологічних станів. Та найчастіше зустрічається такий лікувальний тандем, як антибіотикотерапія з одночасним чи наступним прийомом пробіотиків. Чому саме варто так робити? І як правильно використовувати пробіотики — під час антибіотикотерапії чи після неї?

Коротко про вплив антибіотиків на мікробіоту кишківника

Першим антибіотиком, який почав використовуватись у боротьбі з багатьма небезпечними інфекціями, був пеніцилін. З його допомогою почалось ефективне знешкодження багатьох шкідливих бактерій — стафілококів, менінгококів, синьогнійної палички. Та з часом людство перейшло здорову межу вживання препарату. Антибіотики почали настільки широко застосовуватись, що у багатьох штамів мікроорганізмів виробився до них імунітет. Крім того, в самому організмі людини почали винищуватись ті бактерії, які несли користь, в першу чергу — для імунітету.

xJscvqPcwiBCioKOjyIdkURMzkeywf7D8wu6h6FqmPh1ZhfmhC19ym9Oqfj6SCJqyIDEQztJg9OwOXIP_fC2CFxbngAu8pmo5hgmAc6KFPeehLOpXW4rjP9ZePekLHcJznOw7nVhQh4IXsAa8nlfG6E

Пеніцилін та інші антибіотики під час внутрішнього вживання потрапляють в кишківник, де в нормі знаходиться корисна мікрофлора. В її склад входять біфідобактерії, лактобактерії та інші мікроорганізми. Разом з патогенними мікробами знищуються й корисні, через що порушується травлення й розвивається антибіотикоасоційована діарея. Лікується вона доволі довго та складно. Саме для профілактики її розвитку застосовують пробіотик після антибіотика, зокрема Ентерол®.

Пробіотики на захисті мікробіоти

Існують різні види пробіотиків, серед яких доволі поширений Ентерол®, в склад якого входить моноштам пробіотичних дріжджів — Saccharomyces boulardii CNCM I-745. Його призначають дітям та дорослим й він допомагає попередити «вимивання» мікрофлори у кишківнику, покращити травлення під час та після прийому антибіотика. 

Пробіотичний засіб використовується багатьма гастроентерологами світу для лікування захворювань кишківника, входить у клінічні рекомендації для лікарів-практиків. Щоб отримати позитивний результат від використання пробіотика, потрібно дотримуватись лікарських рекомендацій та знати про певні правила його прийому.

Особливості застосування пробіотиків

В першу чергу, потрібно проконсультуватись у лікаря, який визначить потрібний саме вам склад пробіотиків. Після придбання пробіотичного засобу варто уважно ознайомитись з інструкцією, щоб впевнитись у правильності подальших дій. Додатково необхідно знати про наступні нюанси використання пробіотика після антибіотиків:

  1. Більшість пробіотиків потрібно приймати під час їжі, оскільки тоді знижується кислотність у шлунку і препарат може у більшій кількості потрапити до кишківника. Також не варто змішувати з гарячими напоями, оскільки пробіотичний засіб містить живі культури, які при високій температурі гинуть або втрачають свої корисні властивості.
  2. Кратність приймання зазвичай рекомендує лікар або це написано в інструкції, найчастіше пробіотик вживають зранку та ввечері. Якщо рекомендовано одноразовий прийом пробіотичного засобу, тоді краще його застосувати увечері. Це дасть можливість покращити колонізацію кишківника, оскільки вночі перистальтика ШКТ сповільнюється.
  3. Пробіотики здебільшого потрібно вживати за годину-дві до прийому антибіотиків чи вже після. Це дозволяє підвищити ефективність пробіотичного засобу й не дати антибіотику знищити корисні колоніальні бактерії. У випадку з Ентеролом® все значно простіше — пробіотичні дріжджі нечутливі до антибактеріальних препаратів, тому вони можуть прийматись разом з антибіотиком.

Наскільки довго потрібно приймати пробіотик може визначити тільки лікар. Здебільшого пробіотичні препарати потрібно використовувати протягом всієї антибіотикотерапії. В окремих випадках спочатку лікуються антибіотиком, а потім застосовують пробіотик. Тому для кожного пацієнта лікар підбирає схему лікування індивідуально.