Сучасні розробки покриття для підлоги мають різноманітні характеристики якості та зручності використання.

Головні орієнтири у виробників Європейського ламінату (https://laminat-parketdoska.com.ua/laminat_kiev_price.html) завжди були - європейський ринок, в якому основні переваги віддаються зниження вартості самих робіт, а не матеріалів, бо самі матеріали часто суттєво дешевше ніж вартість робіт там. Тому в Європі дуже популярні замки швидкого монтажу - 5 Джи та йому подібні.

укладання ламінату

Перевага замків 5g (пластикові вставки, планки збираються по одній) перед звичайними старими 2g-3g замками (нема пластику - тільки шип та паз, спочатку збирається ряд і потім - закривається):

 1. Такий ламінат легко заміняти
 2. Швидкий монтаж - в півтора рази швидше ніж ламінат з замками 2g - шип-паз, бо замок 5g збирається по 1 планці, яка одразу може бути застібнута
 3. В Європі дуже цінується, бо такий замок можна зібрати власноруч господарю, не шукаючи майстрів за великі гроші

Недоліки цих замків ламіната:

 1. Їх не можна вкладати на площі без порогів, інакше вони просто будуть скрипіти
 2. Ці замки - розташовані на торці ламінату. Їх міцність з’єднання дуже хитка, бо все що тримає 2 планки - слабка пластикова вставочка, яка одразу дозволяє вам побачити як люфтіт ламінат - просто пограйтесь пальцями на одній-другій планці і ви побачите - як замок вже розходиться
 3. Ці замки не дозволяють вкладати ламінат в зонах кухонь або коридорів, бо туди легко потрапить вода через хитке з’єднання замка
 4. Більшість випадків коли скрипить ламінат-саме через ці замки, бо вони просто неміцно тримають торцеві частини ламінату.

Звісно якщо у вас виконує роботи майстер, який дуже ретельно підготується до монтажу такого ламінату, більшість проблем можна уникнути бо:

 1. Він зробить рівну підлогу І навантаження на замки суттєво зменшиться
 2. Він убезпечить правильні зазори і відсутність навантаження на ламінат в тих зонах де може піти напруга і замки розійдуться.

Головний критерій якості і довговічності замків - рівність підлоги. Коли підлога входить в стандарт на 2 метри не більше 2 мм перепад, то навантаження на замки сильно падає - одже вони живуть довше.

Ще один критерій - майстри, від яких, по-суті, залежить уся підлога: 

 1. те як підготують її рівність
 2. те на яку площу будуть робити монтаж ламінату, бо вона має бути до 40 м2 і довжиною/ширіною до 8 метрів 

Тому, якщо мова йде про покриття для підлоги компанія Брендпол буде з радістю вам допомагати як в монтажу - так і у виборі якісного виробника.