Україна - один з лідерів у виробництві та поставках соняшнику і соняшникової олії. Галузь стабільно розвивається навіть незважаючи на військові дії. При цьому закупівельні ціни сформувалися досить високими, тому у багатьох аграріїв виникає питання: "чи вигідно купити насіння соняшнику" і які сорти вибрати, щоб отримати найбільший прибуток.

Вирощування соняшнику: ситуація в світі та Україні

Соняшник входить до трійки найбільш вирощуваних масличних культур у світі. Україна - один з лідерів у виробництві соняшнику, на посів віддається приблизно 20% площ, а обсяги становлять понад 11 млн тонн на рік.

Зростання цієї галузі обумовлено високим попитом на дану продукцію та скороченням її виробництва у світі. Споживання продуктів переробки соняшнику зростає щороку, тому світ опинився в ситуації, коли попит перевищує пропозицію.

Які насіння вигідно вибирати для посіву соняшнику

Насіння, вирощені на території України, відповідають стандартам ЄС та ДСТУ, тому стабільно користуються попитом у всьому світі. Однак, на ринку представлено посівний матеріал і з інших країн світу. Український посівний матеріал коштує значно дешевше і часто не поступається європейським (ціна зростає переважно через доставку).

 Найбільшим попитом у останні роки користуються гібридні насіння. Вони мають свої особливості та переваги, які дуже важливо враховувати при покупці.

На ринку представлені наступні гібридні насіння:

  • високомасличні;
  • панцирні;
  • нізколужні;
  • стійкі до засухи.

Продуктивність гібридних сортів більш ніж на 15% перевищує продуктивність класичних, однак більшість з них відрізняються меншим вмістом олії.

За швидкістю дозрівання розрізняють соняшник:

  1. Швидкостиглий - дозріває не більше як за 3 місяці. Показник масличності - 3 тонни з 1 га.
  2. Ранньостиглий - дозрівають за 90 -105 днів. Рівень масличності - 3 тонни з 1 га.
  3. Середньостиглий - дозрівають через 100 днів. Рівень масличності - 3 - 4 тонни з 1 га.

Оптимальним варіантом вважають середньостиглий - у нього достатньо розвинена коренева система та високий рівень стійкості до шкідників.

Також на ринку представлені середньопізні сорти, які можуть дозрівати протягом 4 місяців, але вони дадуть високий врожай тільки, якщо їх вирощувати в спекотному кліматі.

Велике значення при подальшій обробці та продажу має стійкість культури до шкідників і захворювань. Для посадки в спекотних посушливих регіонах вигідніше вибирати насіння, які мають високий рівень стійкості до захворювань, оскільки воно швидше розвивається в цих кліматичних умовах і може завдати серйозної шкоди.

Для вирощування в Україні логічніше вибирати насіння, вирощені в цій країні - вони будуть рости краще і дадуть багатий врожай. якщо ж ви вибираєте насіння з інших країн, варто зупинитися на сербських, румунських або угорських - вони найбільш близькі за кліматичними умовами і типом грунту.

В нашому магазині Agro Seeds представленні кращі гібріди соняшнику, насіння посівної кукурудзи и також ззр на любий бюджет. Звертайтесь.