Військова агресія зумовила зростання попиту на військові та мілітарні товари, а їх різноманіття потребує знань в покупців для отримання дійсно потрібного і відповідного товару. Коли мова йде про медичні товари ситуації є найбільш критичною, через те що не відповідність медичного спорядження встановленим нормам може коштувати життя або здоров’я безпосередньому користувачу. У таких ситуаціях надання першої медичної допомоги може бути вирішальним фактором для збереження життя та здоров'я солдатів. 
Військова аптечка це по суті укомплектований медичний підсумок. Комплектація індивідуальними медичними засобами відбувається за діючими стандартами та з урахуванням ризиків що будуть при виконанні бойових завдань та рівню навиків користувачів з надання першої невідкладної допомоги. 
Існує кілька типів військових медичних підсумків, призначених для різних цілей та умов. Ось деякі з них: 

 • Особистий медичний підсумок (Individual First Aid Kit - IFAK): Це компактний індивідуальний набір медичних засобів, який прикріплюється до бойового ременя або спорядження солдата. IFAK зазвичай містить в собі пов'язки, бинти, антисептики, шприци, гемостатичні засоби для зупинки кровотечі, ножиці, рукавички та інші необхідні матеріали для надання першої медичної допомоги. 
 • Бойовий медичний підсумок (Combat Medic Kit): Цей тип підсумка призначений для військових медиків або бойових фельдшерів, які надають медичну допомогу на передовій. Бойовий медичний підсумок зазвичай містить розширений набір медичних припасів та інструментів, включаючи засоби для реанімації, наркотичні анальгетики, інтубаційні прилади, дренажі, швидкорозчинні стерильні пов'язки тощо. 
 • Транспортний медичний підсумок (Medical Aid Bag): Цей тип підсумка використовується для транспортування та зберігання медичного обладнання та матеріалів. Транспортний медичний підсумок зазвичай має більший обсяг і може містити електрокардіографи, інфузійні насоси, медичні апарати, великі кількості медикаментів та інше необхідне обладнання для надання комплексної медичної допомоги. 
 • Полевий медичний підсумок (Field Medical Pack): Цей тип підсумка призначений для більших медичних груп або полевих лікарень. Він містить різноманітні медичні прилади, обладнання, ліки та інші матеріали для надання медичної допомоги в бойових умовах або віддалених районах. 

Це лише кілька прикладів військових медичних підсумків, і їхній склад та конфігурація, повторимось, можуть варіюватися залежно від конкретних потреб, тактики та медичних стандартів, які використовуються військами. Крім того, різні країни та військові формування можуть мати власні специфічні вимоги до підсумків під аптечку. 
Крім того, військовий підсумок повинен містити інструменти для зупинки кровотечі, такі як жгут або спеціальні пов'язки з фіксаторами. Це дозволяє швидко та ефективно зупинити кровотечу у випадку важких поранень, забезпечуючи більші шанси на виживання та зменшуючи вплив травми на загальний стан постраждалого. 
Для прикладу оглянемо один з аптечок (підсумків) Українського виробництва що використовується бійцями Сил Спеціальних операцій ЗСУ (відео). 

Підсумок для аптечки зазвичай призначений для розміщення: 

 • Медичні препарати 
 • Пластир 
 • Назофарингеальний повітропровід 
 • Декомпресійна голка 
 • Рукавички 
 • Маркер 
 • Гемостатичний бинт або пов’язка оклюзійна торакальна (наліпка) 
 • Турнікет 
 • Бандаж 
 • Медична картка 
 • Термоковдра 

Підсумок розроблений з урахуванням особливих потреб військових умов, зокрема швидкості та легкості доступу до необхідних матеріалів. 
Додатковою важливістю військового підсумку під аптечку є його мобільність та легкість доступу. Військові завжди повинні мати доступ до аптечки, навіть у найскладніших умовах або під час пересування. Тому, розташування підсумку на поясі, може бути вирішальним для швидкого доступу та ефективного використання. Але обов’язково доступ має бути однаковим для двох рук.
В межах групи чи підрозділу місце розміщення має бути однаковим для того що в умовах поранення військовий що надаватиме допомогу побратиму не витрачав час на пошук. 

Важливо зазначити, що військовий підсумок під аптечку повинен бути періодично перевірений і оновлюваний. Медикаменти та медичні припаси мають термін придатності, тому їх слід регулярно перевіряти та замінювати. Також варто ознайомитися з використанням матеріалів та медикаментів у підсумку, щоб вміти ефективно використовувати їх у випадку потреби. 

Надання першої медичної допомоги може врятувати життя та зменшити наслідки травм у військових операціях. Тому важливо, щоб кожен військовослужбовець був ознайомлений з вміннями та був готовий до надання першої медичної допомоги та був належно оснащений. 

Не забувайте оновлювати свої знання стосовно медичних технік, це є надзвичайно важливим. 

Вчіться, та бережіть себе!