Відомо, що після 40-ка років робота гормонів в організмі людини сповільнюється. Зокрема, якщо казати про чоловіків – рівень тестостерону знижується, що негативно впливає на статеву функцію. Це є цілком природним явищем, і з медичної точки зору не несе небезпеку. Тим більше, що зниження рівню тестостерону відбувається поступово, протягом 10-15 років, тому приводу для хвилювання немає.

З іншого боку, будь-якому чоловікові хочеться продовжувати вести активне сексуальне життя, і навіть незначні порушення статевої функції викликають турбування. І тут є два шляхи вирішення проблеми:

  • Екстрений – використання відповідних препаратів перед статевим актом, які підвищують ерекцію;
  • Довготривалий – обстеження та проходження курсу лікування у разі виявлення захворювань, що призводять до розладу статевої функції, наприклад, аденоми простати.

Взагалі, рекомендується звернутись до лікаря, особливо, якщо присутні різноманітні симптоми, які вказують на захворювання. Якщо ж проблема полягає лише у віці, то варто спробувати засоби для потенції. Вони доволі поширені, як за кордоном, так і в Україні, кожен може вибрати ті препарати, які йому найбільше до вподоби.

Звичайні способи

Треба зауважити, що по досягненні 40-ка років, зовсім необов’язково очікувати розлади еректильної функції. І тим більше – боятися імпотенції. Зниження лібідо, як правило, незначне.

Але на чоловічу силу впливає ціла низка факторів:

  • Спосіб життя;
  • Фізична активність чи пасивність;
  • Вживання алкоголю та тютюну;
  • Стреси;
  • Харчування.

Таким чином, впливати на статеве здоров’я можна, якщо дотримуватись певних правил, наприклад, не зловживати алкогольними напоями, правильно харчуватись, вести активний спосіб життя тощо.

Крім того, слід переглянути свій раціон. Якщо він бідний на поживні речовини, не вистачає калорій, то, звісно, будуть порушення, і не лише з ерекцією, а й зі здоров’ям в цілому. Зрозуміло, що засоби для потенції допоможуть «не вдарити в бруд обличчям» у відповідальну мить, проте це тимчасове рішення. Для комплексної підтримки чоловічої сили варто додати до раціону такі продукти, як горіхи, морепродукти, насіння соняшнику, яйця.

Допоможуть і вітамінні комплекси, які мають в своєму складі вітаміни групи В, А та Е. Вони дозволяють підтримувати тонус організму, бути бадьорим не лише протягом дня, а й вночі.

Спеціальні засоби для потенції

Що ж робити, якщо сьогодні-завтра побачення з гарною жінкою, а в чоловіка є деяка невпевненість у своїх силах? Відпустити ситуацію та сподіватись на краще? Можна й так, проте більш раціональним буде підстрахуватись. Тим більше, коли мова йде про першу ніч, адже у випадку невдачі, до другої справа може й не дійти. Це розуміють всі дорослі чоловіки.

І тут на допомогу приходять засоби для потенції, про які треба дещо знати.

По-перше, їх вживання ще не говорить про те, що у чоловіка імпотенція. Тому не слід соромитись купувати такі препарати. Навіть звичайний стрес може негативно вплинути не тільки на спроможність займатись сексом, а й на бажання.

По-друге, засоби для потенції бувають двох типів:

  • Термінової дії – тобто вживаються безпосередньо перед статевим актом;
  • Відновлювальні – переважно представлені БАДами, вони не забезпечують екстрену ерекцію, проте поступово покращують її при проходженні курсу.

Обидва варіанти є гарним рішенням. Перед побаченням (за 30-90 хвилин до сексу) можна прийняти той же Сіаліс, Віагру або Левітру. Їх дії вистачить на кілька годин, в залежності від дозування та ступені наявної проблеми. А для підтримки чоловічої сили можна пропити біологічно активні добавки разом з вітамінами.