Біржа з криптовалютою — це специфічний майданчик, де ви можете торгувати цифровими валютами. Додатково тут можна зберігати монети на гаманці, отримувати винагороди. Найпопулярнішою в Європі біржею стала Binance, яку створили всього 6 років тому. Тут ви можете в реальному часі відстежувати курс біткоїна, купувати крипту й працювати з будь-якої платформи — від смартфона до ноутбука.

Основні види бірж

Насамперед треба розібратися зі структурою криптовалютної біржі. Є зараз:

  • Централізовані (CEX) — для торгівлі на них треба попередньо конвертувати фіатну валюту на фіатній криптобіржі (до них належать Binance, EXMO тощо).
  • Децентралізовані (DEX) — між продавцем і покупцем немає посередників, тож на таких біржах комісія за проведення сплат менша.

Поки децентралізовані платформи мало розвинені. А 90% всіх операцій з криптою проходить на централізованих майданчиках.

Інструкція, як користуватися біржею, на прикладі Binance

Послуги Binance однаково діють у мобільних застосунках, через браузер на комп’ютері або настільний додаток. Що треба робити для користування біржею:

  • Створіть власний акаунт — для цього використовують номер телефону чи поштову скриньку, не забудьте вигадати надійний пароль. Якщо є реферальне посилання, його вводять на цьому етапі.
  • Верифікуйтеся для перевірки вашої особи. Тут треба ввести особисті дані, завантажити копію документа та пройти перевірку обличчя, також можна використати верифікацію через додаток Дія.
  • Купіть першу криптовалюту. Для цього можна використати дебетову карту (найзручніший варіант для новачка), можна це робити через фіатні кошти у спотовому гаманцю, через інших користувачів за системою P2P.

Щоби торгувати криптою, новачкам краще скористатися інструментом convert, адже інтерфейс тут простий. Завдяки конвертації ви можете міняти одні монети на інші. Також є можливість спотової торгівлі у реальному часі. Може використовувати маркет ордери (з ринковою ціною), ліміт-ордери (за вашою ціною) або стоп-ліміт-ордери (біржа автоматично продає монети, коли їх вартість падає нижче за ваш встановлений мінімум).

Спотова торгівля

Після того, як ви придбали першу валюту, вивчайте інші торгові продукти. На Binance є спотовий ринок із сотнями різних криптовалютних продуктів, у тому числі — BNB, що є нативною монетою Binance.

Використовувати їх можна декількома способами. За допомогою BNB ви можете оплачувати торгові комісії на біржі. Дозволено сплачувати товари та послуги криптовалютою при замовленні в інтернет-магазинах. Щодо самої біржі Binance, то тут ви отримуєте додаткову перевагу, таку як знижка на сплату торгових комісій на платформі.

Якщо торгівля для вас не так цікава, то примножити криптопакет можна за допомогою інструментів Binance Earn. Тут є спеціальні фінансові продукти для збільшення пасивного доходу. Наприклад, використовувати можна фіксований стейкінг, Liquid Swap або безстрокові заощадження.

Для новачків є спеціальний проєкт Binance Academy. Тут є безоплатні навчальні матеріали щодо криптобіржі.