Від використання зимових шин у теплу пору року краще відмовитися: вони виготовлені з м'якої гумової суміші, яка зберігає еластичність за дуже низьких температур. У теплу погоду така гумова суміш стає надто м'якою, що негативно впливає на керованість та знос.

Літні ж шини виробляються з більш жорсткої гумової суміші та забезпечують ефективніше зчеплення на сухій та мокрій дорозі у літній період. Рекомендується змінювати зимовий комплект на літній, коли середньодобова температура перевищуватиме +7°C.

Підібрати шини та диски по марці та моделі авто ви можете за допомогою сервісу tirewheelguide.com.ua!

Щоб перевірити, наскільки зносилися минулорічні літні шини, достатньо виміряти залишкову глибину протектора. Якщо вона становить менше 1,6 мм, рекомендується якнайшвидше замінити шини на нові, т.к. здатність стертих шин чинити опір акваплануванню істотно знижується.

Ще одна важлива якість - це міцність, яка визначається структурою корду всередині шини. Міцний каркас забезпечує курсову стійкість на високій швидкості, швидку реакцію на повороти керма, а також пом'якшить удари від дорожніх нерівностей.

При виборі варто придивитися до актуальних новинок, оскільки знятим з виробництва моделям знайти заміну у разі форс-мажору – завдання нелегке.

Типорозмір

Вибираючи шини, варто звернути увагу на їх типорозмір – співвідношення ширини, висоти та зовнішнього діаметра. Краще встановлювати гуму тієї розмірності, яку рекомендує виробник авто; у крайньому випадку, похибка діаметра має перевищувати 2%. Якщо знехтувати цим правилом, то підвіска та ходова частина машини піддасться підвищеному зносу.

Вибираємо літню гуму для автомобіля

По висоті шини діляться на низькопрофільні та високопрофільні для легкових автомобілів, а також повнопрофільні для позашляховиків. Чим нижче профіль, тим краще керованість, але вища сприйнятливість шин до найменших нерівностей на дорозі. Такий варіант краще підходить для водіїв, які часто їздять шосе на високій швидкості.

Широкі шини збільшують пляму контакту і, як наслідок, покращують зчеплення з дорожнім покриттям та керованість. Тим не менш, вони важчі, тому комфорт їзди дещо знижується та збільшується витрата палива.

Індекс навантаження та швидкості

При виборі типорозміру зверніть увагу на індекс навантаження та швидкості. Індекс навантаження визначає максимальну вагу, яку здатна нести шина. Шини, що збереглися з минулого року, від легкового автомобіля точно не підійдуть для нещодавно придбаного кросовера, і навпаки, оскільки їх маса сильно відрізняється.