Немає жодних сумнівів у тому, що текіла є одним із найпопулярніших спиртних напоїв у світі. І в цьому напої є однозначно щось більше, ніж просто класичні шоти з сіллю і лаймом. Нижче зібрані цікаві факти про історію походження напою та його нетипове використання.

Факт № 1. Текіла - продукт, що швидко псується

Відкриту пляшку можна зберігати лише 1-2 місяці, якщо довше – то окислювальні процеси та випаровування значно знизять якість текіли та зруйнують смакоароматичний букет агави. А якщо залишити відкриту пляшку на 3-6 місяців, напій нагадуватиме бурбон.

Факт №2. Географія виробництва текіли суворо контролюється

Мексиканський уряд має ексклюзивні права на текілу. І навіть якби вдалося знайти відповідні умови для вирощування рослини та почати виробляти текілу не на території Мексики, виробники були б одразу притягнуті до відповідальності.

У Мексиці є лише п'ять регіонів, де можна виробляти текілу: Гуанахуато, Мічоакан, Наяріт, Тамауліпас та Халіско. Більшість виробництва у країні зосереджена у штаті Халіско.

Факт № 3. Текіла - напій на рослинній основі

Щоб називатися справжньою текілою, напій має складатися не менш ніж на 51% із блакитної агави, решта 49% — будь-який інший спирт без смакових добавок. В даний час з'явилися численні бренди, які пишаються стовідсотковим вмістом блакитної агави у своїх напоях і тим самим виправдовують його високу вартість.

Факт №4.У виробництві текіли використовується тільки серцевина агави

Для приготування текіли використовується тільки піньяс, або серцевина, яка зовні дуже нагадує ананас. Піньяс рубають навпіл і поміщають у піч для прогріву на 72 години. Пропарені таким чином плоди потім дроблять, перемелюють і пресують, щоб вичавити сік, який буде надалі відправлений на ферментацію.

Для виробництва одного літра текіли використовують близько 7 кілограмів піньяс.

Факт № 5. Текілу п'ють із давніх часів

Пульке, предок текіли, почали вживати в найдавнішому місті Теотіуакані близько 2000 років тому. Пити пульке могли лише священики. А серед простолюдинів його вживали лише вагітні жінки та люди похилого віку, помилково вважаючи, що це високовітамінний напій.

Факт №6. З текіли можна зробити діаманти

Це звичайно дуже смішно, але мексиканські фізики придумали, як перетворити текілу на синтетичні алмази. Однак, через те, що алмази, що отримуються таким шляхом, мають крихітний розмір, їх не можна використовувати для виготовлення прикрас.

Факт №7. Текілу можна використовувати у кулінарії

Кулінарні експериментатори придумали, що текілу можна не лише пити, а й їсти у вигляді маринаду, глазурі чи сиропу. Додавши трохи текіли в такі страви, як сальса, свиняча вирізка, креветки, курячі стегна, реберця, і звичні страви набувають нових смакових відтінків.

Факт №8. Текіла замість бензину

Текіла може легко служити паливом для автомобіля з турбінним двигуном Chrysler 1964 випуску. Але завести автівку зможе лише 80-градусний напій.

А ще якісну оригінальний алкоголь можна вигідно купити в Україні навіть з безкоштовної доставкою в будь-який населений пункт, де працює Нова пошта. Для цього просто заходьте в інтернет-магазин Vintage, обрати улюблений напій та оформити заказ. Якщо ви не знайоми з текілою і не знаєте, що вам більш сподобається, почитайте опис до товару або проконсультуйтесь у професійного сомельє. Це повністю безкоштовна послуга, яка допоможе вам не тільки обрати напій, але й правильно сервірувати до нього стіл.