У дітей механізми терморегуляції працюють не на повну силу, тому малюки швидко перегріваються та охолоджуються. Саме через це потрібен спеціальний одяг для сну – піжама. Вона допомагає зробити дитячий сон міцним та здоровим. Дитяча піжама – це різновид натільного одягу, який призначений спеціально для відпочинку вночі. Навіть якщо дитина крутитиметься та відкине від себе теплу ковдру – не прокинеться від холоду.

ifKMG-xuCX7LLs4N31bTEbxPgnANwE3nJhbQ3xCq3p-AtoOa-Zx4x6zH2sRLhVHumkX9xy4drzR0xZoa0dS5D6--jW6qYqm9EGURJiT5qQUQ5hDKqSZOa_YN_8v759WeaQtBbb6b8W-lJuB7woc3mPeDhgQmKWPS

Якою має бути дитяча піжама

Щоб одяг для сну сприяв гарному відпочинку, він має відповідати певним вимогам:

Матеріал

Дитяча шкіра тонка та чутлива. Тому важливо, щоб одяг, який контактує зі шкірними покривами, був виконаний з безпечних матеріалів. Це може бути натуральна чи органічна бавовна. Така тканина:

  • має гігроскопічні властивості;
  • добре поглинає зайву вологу;
  • пропускає повітря;
  • створює оптимальний мікроклімат для тіла.

Іноді виробники додають до складу матеріалу незначну кількість синтетичних волокон. Це може бути еластан чи поліестер. Завдяки цьому одяг має еластичні якості, довше зберігає привабливий зовнішній вигляд, яскравість кольору.

Крій 

На літній період обирайте піжаму, яка складається з футболки та шортів. На осінньо-зимовий сезон варто придбати варіант у вигляді лонгсліву та штанців. При цьому одяг має бути вільного крою, достатньо просторим, щоб не заважати спонтанним рухам дитини уві сні. 

QT5Zg_BrwFgooL9t7px1WbPPN-hmLpjAgOLi5GjwQuByxxtW1jiUmHx9t9kB5Zn5qp4PxnKQ_2ofFPVnyfceYsXKaY6jizIJRZ4uYkfL3FaLrE10z5No017dD7oXFagvKcPGdeRpoEWz_wjYVGYxsqm4CdSjyOwH

Дизайн

Обирайте модель з урахуванням смаків вашого малюка. Чим менша дитина за віком, тим спокійнішим має бути відтінок піжами. Надто яскравий одяг для сну відволікатиме дитину, сприятиме надлишковому нервовому збудженню. Оптимальний вибір – піжама пастельних кольорів. 

Безпека

Обирайте піжаму без зайвих декоративних елементів. Аплікації, емблеми, маленькі ґудзики – все це може травмувати дитину під час сну. Обирайте лаконічні моделі без зайвого декору. Важливо також бути впевненими, що тканина пофарбована безпечними фарбами, які не стануть причиною алергічних реакцій та висипів на шкірі.

Застібки

Обирайте піжами, які виконані з еластичних матеріалів – як правило, такий одяг не містить застібок. Змійки та кнопки допускаються на одязі, при цьому такі елементи мають бути з захистом від випадкового защемлення шкіри.

Розмір

Перед покупкою виміряйте параметри дитини: об’єм талії, стегон, довжину рукавів та штанин. Далі вам необхідно звірити отримані дані з розмірною таблицею і обрати відповідний варіант. 

Виробник

Не варто експериментувати зі здоров’ям дитини. Обирайте продукцію перевірених брендів, які гарантують високу якість своїх товарів. Серед надійних торгових марок можна назвати Name it (Данія), Chicco (Італія), Molo (Данія).