В 2022 році на ринку будівельних матеріалів відбувається стрімкий ріст ціни на всі лінійки всіх категорій матеріалів. Це стосується і металочерепиці. Чому ж так відбувається? Давайте проаналізуємо.

Як правило, на кінець кожного року (до грудня місяця) залишки рулонної сталі для виробництва металочерепиці сильно зменшуються по причині завершення будівельного сезону і початку зими. Відповідно до цього, всі трейдери, котрі закуповують в промислових масштабах рулонну сталь, планують нову поставку матеріалу на початок лютого наступного року.

Що ж відбулося далі? Далі почалася повномаштабна війна росії проти України, були заблоковані всі порти через які в Україну імпортували приблизно 60% всього фарбованого рулонного матеріалу. І відповідно до цього всього створилась ситуація дефіциту рулонної сталі.

Ріст ціни на металочерепицю в травні 2022 року

Весь місяць березень 2022 року все населення України займалось тільки спостереженням за російським вторгненням та допомагало українській армії. Тому, майже ніяка підприємницька діяльність не велась. Торгівлі будівельними матеріалами не було зовсім. Аналогічна ситуація сталася і в квітні місяці 2022 року. Проте, починаючи з травня, будівельний ринок України ожив. Стрімко почалась торгівля і відповідно виробництво металочерепиці або профнастилу для покрівлі. Десь до 15 травня ціни на металочерепицю “полетіли догори”. Цьому сприяли три фактори:

  • відсутність матеріалу в наявності на складах України в достатній кількості;
  • пошук необхідного матеріалу в Європі виявився важким;
  • проблема транспортування матеріалу (проблеми з паливом, проблеми з кордонами).

Вихід знайшовся до кінця травня. Вся товарна позиція рулонної сталі для України, яка рушила морем до Одеси, попливла в Туреччину на вигрузку, а далі автомобільним шляхом з велетенським запізненням по часу прибула в Україну.

Курс валют плюс колосальні витрати на логістику підняли ціну на металочерепицю в кінці травня десь на 40%. Для статистики треба сказати, що половина матеріалу зі сталі це була китайська сировина. Враховуючи те, що в Китаї зараз дуже нестабільна політична і економічна ситуація, це сприяло неможливості дешевої логістики з Китаю до України та зростанню ціни на китайську сировину.

Як наслідок, все сприяє подорожчанню сировини для виробництва рулонної сталі, відповідно для виробництва металочерепиці або профнастилу. Заміна постачальника на європейського виробника автоматично підвищує ціну на кінцеву продукцію. В європі “які не які” залишки сталі є, але ціна як правило вища на 20-25%.

Ситуація з ціною металочерепиці на початок серпня 2022 року

В серпні стрімко почалась відбудова всіх звільнених міст і сіл від рашистів.

Власники зруйнованих російською агресією будинків починають відбудовуватись, адже попереду зима, а якщо покрівля буде не накрита, то пережити її в такому будинку буде скрутно.

Обсяги виробництва металочерепиці по цій причині майже відповідають показникам минулого 2021 року. Дефіцит, курс валют, ціну все одно жене догори, але в зв'язку з подешевшанням доставки - вартість на металочерепицю трішки зменшилась.

На сьогоднішній день, в зв'язку з зменшенням витрат на логістику ціна на продукцію трішки знижується. Наприклад Фальцева покрівля вже подешевшала на 7% за останні 2 тижні.

Якщо підвести підсумки ситуації то ми очікуємо подешевшання ціни тільки при одній умові: курс долара і євро по відношенню до гривні не буде більший ніж сьогодні. Якщо ж курс валют знову полетить в сторону до 45-50 грн, ціна на всі покрівельні матеріали (в тому числі і металочерепицю з профнастилом) буде зростати.