Під час хвиль пандемії COVID-19 особливої популярності набули експрес тести на антиген, які дозволяли дізнатися, чи є у людини коронавірус, буквально за 10-30 хвилин. Не менш популярними є й тести на вагітність, що останні роки демонструють дуже високу ефективність і діагностують вагітність без попереднього огляду лікаря. 

Також на слуху діагностичні тести на ВІЛ та венеричні хвороби. Однак на справі їх існує дуже багато і вони не менш точно і швидко за перераховані виявляють різні хвороби і стани. Розберемося ж, які ще експрес тести можна купити в Україні.

Так, існують швидкі тести на визначення різних інфекцій, вірусів, показників крові, які людині може бути необхідно постійно контролювати. Вони економлять час і пацієнту, і лікарю, іноді буквально рятують життя, адже завдяки ним можна не гаяти час і одразу призначити ефективне лікування. Такі тести можна як купити в аптеці, так і пройти у лікарні під наглядом фахівців. Крім перерахованого, існують швидкі тести, зокрема, на:

  • гепатит;

  • хламідіоз;

  • ротавірусні інфекції;

  • гастрит.

  • визначення рівня глюкози.

Також існують швидкі тести на онкологію, однак їх точність досі є суперечливою, тож якщо ви запідозрили у себе схожу симптоматику, слід звернутися до лікаря, який призначить біопсію. На її результат потрібно чекати близько тижня, але він буде стовідсотковим, на відміну від такого експрес-тесту, який може дати й хибнопозитивний результат.

Одноразові смужки переважно недорогі, але іноді під швидкими тестами можуть матися на увазі повноцінні апарати, на яких можна аналізувати матеріал знову і знову. Таким, наприклад, є глюкометр, котрим вимріють рівень глюкози. Цей апарат актуальний людям, що страждають на цукровий діабет, і є як і у кожній клініці, так і часто у самих пацієнтів. Коштує він дорожче — від тисячі гривень і вище. А детальніше ознайомитися з цінами і призначенням експрес тестів ви можете на українському сайті медичного обладнання Freemed. На freemed.net.ua можна придбати як експрес-тести, так і інші вироби медичного призначення у сфері косметології, кардіології, гінекології та інших напрямків лікування.