Заміна шин є проблемою для багатьох водіїв, з якою їм доводиться стикатися не менше двох разів на рік у разі використання сезонних шин. Також великою популярністю користуються всесезонні шини, які можна придбати за привабливими цінами на вторинному ринку. Шини б/в в Києві можна купити в інтернет-магазині "Євроколесо". Однак варто бути обережним при купівлі б/в шин. На що саме варто звернути увагу і чи це хороше рішення?

Стан протектора

Основним елементом контролю якості шини є перевірка глибини протектора. Хоча дозволений мінімальний параметр у цьому діапазоні становить лише 1,6 мм, на практиці їзда на таких зношених шинах може призвести до несподіваної втрати зчеплення з дорогою та бути дуже небезпечною. Уникайте шин, глибина протектора яких менша ніж 3 мм у разі шин для літнього сезону та 4 мм у разі популярних зимових шин. Нові шини зазвичай мають протектор 8-9 мм, що набагато вище за встановлений законом мінімум.

Цей параметр можна виміряти спеціальним штангенциркулем, але водії часто використовують альтернативні методи виміру. При купівлі шин, що були у використанні, варто вибрати варіант їх придбання з можливістю особистого огляду, в ході якого вони будуть протестовані вами. Розумним рішенням буде покупка в авторитетній майстерні вулканізації, яка пропонує до продажу покришки, що були у використанні. Однією з таких точок є магазин Євроколесо - фахівці якого не тільки проконсультують щодо вибору відповідних шин, але й підберуть моделі з параметрами, що відповідають перевагам клієнта. На що ще звернути увагу при купівлі вживаних шин?

Вінтаж і не тільки

Після перевірки глибини протектора варто звернути увагу на рік випуску конкретних шин. Часто виявляється, що шини візуально в хорошому технічному стані, але могли зберігатися в невідповідних умовах, що може призвести до проблем з ефектом старіння шин, розтріскуванням та загальним зносом. Інформацію про рік випуску шини можна знайти на боковині шини – це чотири цифри поряд із написом DOT. Останні дві вказують на рік виробництва, а перші - на конкретний тиждень їхнього виробництва. Завдяки цьому можна легко визначити дату виготовлення шин виробником й таким чином уникнути покупки дуже старих шин.

Візуальний огляд

Необхідна також ретельна візуальна оцінка стану вживаних шин – всілякі сліди ремонту або нерівномірне зношування протектора можуть свідчити про неправильну експлуатацію й часто закінчуються швидким пошкодженням шини навіть при нормальній експлуатації. Тому, якщо водій налаштований на купівлю шин, що були у використанні, варто купувати їх у солідних точках такого типу де у продажу безліч моделей, стан яких дозволяє їх подальшу безвідмовну експлуатацію.