Якщо ви вирішили обладнати свою оселю кондиціонером, варто заздалегідь дізнатися, як грамотно вибрати таку побутову техніку. Існує кілька поширених помилок, яких припускаються покупці кліматичних пристроїв. Ось вони:

1. Не вибрати місце для встановлення приладу

Якщо ви не визначили заздалегідь, де буде встановлений внутрішній блок спліт-системи, ви можете купити не той пристрій, який потрібно саме вам. Від місця розташування кондиціонера залежать його розміри, а також довжина комунікацій між зовнішнім модулем та блоком, що знаходиться у приміщенні.

Не рекомендується встановлювати кондиціонер над ліжком, навпроти робочого місця або дивана, а також над шафою, оскільки пил з нього летітиме в кімнату.

2. Не розрахувати площу для охолодження

Вирішіть для себе, яку саме площу має охолоджувати ваш кондиціонер. Від цього залежить вибір кліматичного пристрою. Визначившись із площею, зверніть увагу на потужність кондиціонера, який ви хочете купити. У стандартній квартирі на кожні 10 квадратних метрів має припадати щонайменше 1 кВт.

3. Не розуміти принцип роботи кондиціонера

Маючи уявлення про те, як працює кліматична техніка, ви краще розумітимете потреби приладу в чищенні та техобслуговуванні. Кондиціонер, як і холодильник, працює на фреоні, який у процесі експлуатації приладу неминуче випаровується. Рано чи пізно знадобиться заправити пристрій холодоагентом. Це може зробити лише фахівець.

Крім того, спліт-система пропускає повітря, що охолоджується, через фільтри, тому необхідно регулярно проводити чистку внутрішнього блоку. Цю процедуру можна виконати самостійно, проте краще довірити професіоналам.

4. Забувати про перевагу інвертора

Інверторні кондиціонери виграють у порівнянні зі звичайними кондиціонерами, більш економічним та тихим режимом роботи. Крім того, вони можуть набагато швидше охолоджувати приміщення.

Моделі інверторного типу оснащуються компресорами з плавним регулюванням продуктивності, яка досягається за рахунок інвертора. Такі спліт-системи постійно вимірюють температуру та визначають, скільки потужності потрібно подати на компресор, щоб охолодити повітря до потрібних величин. При досягненні необхідної температури компресор не відключається, а перемикається на режим зниженої потужності.

У звичайних кондиціонерах компресор працює на одній потужності. Він постійно вмикається та вимикається, щоб забезпечити потрібну продуктивність. Інверторні пристрої коштують трохи дорожче, але якщо фінанси дозволяють, краще зупинити свій вибір на такій техніці.

5. Нехтувати сучасними технологіями

Кондиціонери зараз мають безліч сучасних функцій, які роблять експлуатацію цього приладу більш приємним та ефективним. Серед них — нічний режим, за якого вентилятор працює на зниженій швидкості, що мінімізує рівень шуму, очищення повітря з допомогою фільтрів нового типу, а також функція осушення повітря, корисна при вологій погоді. Є й інші корисні настройки. Щоб зробити правильний вибір, зверніть увагу на те, що вміє робити той чи інший кондиціонер.