Кальцій для вагітних надзвичайно важливий, тому що він необхідний для гармонійного розвитку плоду. Добова норма споживання цього макроелементу для жінок при надії збільшується до 1500 мг. Тому під час вагітності необхідно уважно поставитися до свого харчування і при необхідності приймати спеціальні вітамінно-мінеральні комплекси.

Навіщо потрібен кальцій при вагітності?

Кальцій вважається важливим елементом в організмі людини. Він бере участь в формуванні кісткової тканини. Цей макроелемент необхідний для нормального скорочення м’язів, для забезпечення функції згортання крові. В період вагітності кальцій проникає через плацентарний бар’єр і накопичується в організмі плоду. Це необхідно для нормального розвитку дитини, для мінералізації її кісток і функціонування нервово-м’язового апарату.

В цьому процесі є одна особливість — плід отримує потрібний об’єм кальцію з материнського організму. Якщо достатня кількість мінералу не надходить з продуктами харчування, він мобілізується з кісткової тканини вагітної. В результаті спостерігається зниження щільності скелета, що призводить до різноманітних захворювань.

Дефіцит кальцію для вагітної небезпечний збільшенням крихкості кісток, підвищенням схильності до виникнення переломів. Низький рівень цього мінералу в організмі жінки являється фактором розвитку артеріальної гіпертензії. Також це підвищує ризик викидня і передчасних пологів. 

Як отримати достатню кількість мінералів?

Такий необхідний кальцій для вагітних присутній в продуктах харчування:

  • молоко, сир і кисломолочні продукти;
  • фундук, мигдаль, інжир;
  • лосось, сардини;
  • кунжут;
  • білокачанна капуста і броколі;
  • морква;
  • квасоля, горох, сочевиця;
  • петрушка, шпинат, кріп.

Визначити, коли пити кальцій при вагітності, повинен гінеколог. При необхідності лікар направляє жінку на спеціальний аналіз, який показує наявність чи відсутність дефіциту. При необхідності після обстеження рекомендується спеціальна дієта, яка включає вживання продуктів з підвищеним вмістом кальцію, і додатковий прийом препаратів.

Елевіт®* — один з найкращих засобів для попередження дефіциту мінералів під час вагітності. Цей препарат має клінічно доведену ефективність у профілактиці вад розвитку майбутньої дитини. Крім мінералів, Елевіт® має в складі різноманітні вітаміни, які не менш важливі для організму матері і плоду.

____________________

*Реклама лікарських засобів. Перед застосуванням необхідно обов’язково проконсультуватися із лікарем та ознайомитися з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. Реєстраційні посвідчення МОЗ України: Елевіт® Пронаталь, таблетки, вкриті оболонкою №100 блістер, UA/9996/01/01 від 05.07.2019, Елевіт® Пронаталь, таблетки, вкриті оболонкою №30 блістер, UA/9996/01/01 від 05.07.2019, Елевіт® комплекс-1, таблетки, вкриті оболонкою №30 (дієтична добавка),  Елевіт® комплекс-2, таблетки, вкриті оболонкою №30 (дієтична добавка),  Елевіт® комплекс-3, таблетки, вкриті оболонкою №30 (дієтична добавка)

Література:

  1. Акушерство За редакцією Г.М. Савельєвої. М: Медицина, 2000. 816 с.
  2. Ріггз Б.Л., Мелтон III Л. Д. Остеопороз. Етіологія, діагностика, лікування. М: БІНОМ, 2000. 558 с.