Приємні новини для туристів: навіть під час карантину Угорщина відкрита для відвідування. Мешканцям інших країн, що подорожують автівкою, потягом, круїзним лайнером та ін. не обов’язково мати із собою тест ПЦР або документ про вакцинацію. Нововведення почало діяти з 15 лютого 2022 року. 

Проте для тих, хто подорожує літаком, все ж таки доведеться показати один із документів:

 • сертифікат про вакцинацію двома дозами препарату, остання з яких датована не пізніше 14 днів до подорожі. Згідно із новими правилами, строк дії документа повинен бути не пізніше 22 травня 2022 року. Якщо турист зробив 3-ю дозу, то сертифікат вважають безстроковим.   
 • негативний ПЦР-тест, негативний тест на антиген не приймають. 

Таким туристам після прибуття до Угорщини здавати повторно тест на Covid-19 не потрібно.  

Інші вимоги щодо документів залишаються незмінними: біометричний закордонний паспорт, медичний поліс, що діє на території ЄС, достатня кількість коштів для перебування за кордоном, зелена карта (для тих, хто подорожує автівкою), також необхідно купити віньєтку Угорщини для проїзду платними автомагістралями. 

Автомобільні прикордонні пункти Україна - Угорщина 

Цілодобові: 

 1. Вилок - Tiszabecs 
 2. Чоп - Zahony
 3. Лужанка - Beregsurany

За розкладом

 1. Горонглаб (Звонковое) - Lónya з 8:00 - 16:00
 2. Косонь - Barabás з 7:00 - 19:00

Де оформити віньєтку для угорських доріг

Радимо придбати пропуск завчасно, бо деякі дороги є платними вже за кілька кілометрів після проїзду прикордонного пункту. Наприклад, платний автобан М3 після Чоп - Zahony, який простягається до Будапешту. Швидко купити віньєтку Угорщина онлайн можна у застосунку Toplyvo UA прямо у смартфоні. Завантажуй його на мобільний пристрій для Android або IOS платформ, або переходь за посиланням з офіційного сайту: https://toplyvo.app/ua/vignettes/

Які переваги покупки у додатку: 

 • купуй будь-де у своєму смартфоні;
 • оформлюй за 15 хвилин без сторонньої допомоги;
 • доступні перепустки у такі країни ЄС: Молдова, Литва, Угорщина, Естонія, Латвія, Словаччина, Румунія, Чехія, Болгарія;
 • купуй завчасно до перетину кордону;
 • сплачуй у гривні та без комісії за операцію; 
 • зручний формат: після сплати документ надходить у застосунок у вигляді ПДФ-файлу, показуй його навіть якщо на телефоні немає інтернету. 

У багатьох країнах Європи на прикордонному пункті про віньєтку можуть навіть не згадати. Її наявність контролюють автоматично за допомогою камер відеоспостереження, що стоять уздовж хайвеїв.