Алюміній відіграє дуже важливу роль у світовій економіці завдяки своїм унікальним властивостям та широкому застосуванню в багатьох галузях промисловості. Його ще називають матеріалом майбутнього. Сьогодні ви дізнаєтеся, в яких галузях алюмінієвої промисловості він широко використовується.

Натуральний алюміній

Алюміній становить 8% земної кори. Це означає, що це третій за поширеністю елемент на нашій планеті (після кисню та кремнію). Пропонований на сайті https://alupro.ua/ алюміній отримують переважно з бокситів, які є гірською породою червоного або коричневого кольору, характерного для тропічних районів. Руду видобувають у відкритих шахтах, а потім піддають складним процедурам, щоб остаточно отримати алюміній з чистотою понад 99%.

Процес виробництва алюмінію складний і породжує високі витрати, але завдяки численним властивостям цієї сировини виробництво є рентабельним.

Алюміній як промисловий матеріал - властивості

Алюміній цінується насамперед:

  • за його виняткову легкість та довговічність,
  • за пластичність (легко відливати та обробляти) і високі естетичні якості (сріблясто-білий колір).
  • він чудово проводить тепло і електрику,
  • стійкість до корозії є важливою перевагою. Чистий алюміній швидко реагує з киснем, піддаючись пасивації. Це означає, що на поверхні утворюється захисний шар (оксид алюмінію), який захищає від подальших реакцій. В результаті алюміній не іржавіє.

Використання алюмінію

Чудові властивості алюмінію роблять його універсальним. Він широко використовується в автомобільній, будівельній, залізничній, електронній, виробничій (особливо пакувальній) промисловості і навіть у будівництві кораблів та літаків.

У сучасному будівництві алюміній є сировиною, з якої виготовляють багато елементів - віконні рами, двері, балюстради, покрівлі, а також фасади будівель або системи опалення та кондиціонування. Цей метал широко використовується в комерційному будівництві, а також при проектуванні одноквартирних будинків.

Використання алюмінію в будівництві обумовлено його властивостями. Перш за все, важлива довговічність, яка, за оцінками, довше, ніж термін служби будівель, навіть 80 років. Жоден інший матеріал не має такого терміну служби. Крім того, він легкий і пластиковий, що дає величезний спектр дизайнерських можливостей. Алюмінієві елементи також більш міцні та стійкі до погодних умов.