Для українських водіїв оренда машин ще не стала повсякденним явищем. Однак уже зараз кількість каршерінгових авто стрімко збільшується на дорогах великих міст. Провідний сервіс з прокату автомобілів VZM Rent надав відповіді на популярні запитання про роботу даного напрямку та поділився порадами щодо вигідного оформлення автівки.

VZM Rent Kiev


Як укладається угода про оренду

Прокат авто ― це послуга, яка доволі часто стає необхідною раптово. У іноземців та туристів не надто багато часу дбати про клопоти з паперами. Тому сучасні сервіси пропонують швидку процедуру оформлення. Сьогодні взяти машину для прокату не складніше, ніж будь-який інший товар.

Наприклад, в українських водіїв та іноземних громадян сервіс VZM Rent просить надати лише паспорт, водійське посвідчення й банківську карту. Укладення договору займає 5 хвилин. До того ж замовник може запросити подачу автомобіля у зручну для себе локацію, щоб не витрачати зайвий час на поїздки до офісу.

Вартість оренди залежатиме від періоду на який потрібен автомобіль. У середньому загальна сума за 3-10 днів використання машини знижується на 15-40%. Якщо автівка потрібна на місяць або довше, розглядається індивідуальна система знижок. Добовий ліміт на пересування складає 300 км, але за потреби він може бути збільшеним.

З якого віку можна орендувати машину в Україні

Компанії корегують ці умови за власним бажанням. Дехто надає право оформлювати оренду особам від 23-25 років, з досвідом водіння 3-5 років.

Команда VZM Rent розробила дещо лояльніші умови: прокат доступний для осіб від 21 року, з водійським досвідом від 2 років.
 


Чи потрібно залишати заставу

Переважна більшість компаній у Європі та США надає автомобілі в оренду лише за умови надання застави. Її розмір залежить від класу обраного авто. Зазвичай це приблизно 500-1000$. Одразу після повернення автомобіля застава повертається клієнту в повному обсязі.

Є й компанії, що надають автомобілі без застави. На перший погляд, це лише облегшує умови оформлення. Однак зазвичай такі організації закладають її відсутність у загальну вартість оренди. Таким чином клієнт просто переплачує за автівку, котру з великою ймовірністю міг би оформити дешевше.

Які автомобілі доступні для оренди в Україні

У багатьох європейських сервісах набір авто для оренди є доволі однотипним. Часом автопарк обмежується лише 2-3 видами легкових машин чи хетчбеків.

До цього аспекту команда VZM Rent підійшла значно креативніше. Для прокату по Україні надаються: седани на будь-який смак, універсали, кроссовери, позашляховики, купе, мінівени, електрокари та пікапи. Клас авто поділений на економ, комфорт, бізнес та преміум.

За потреби будь-яка машина надається в оренду на весілля, вечірки чи фотозйомки.

Окрім того, усі автомобілі доступні для покупки. Якщо клієнта цікавить купівля, сервіс надає декілька днів оренди, що стає своєрідним тест-драйвом. Вартість прокату не буде враховуватися, якщо замовник вирішить придбати машину.