Якщо ви не знаєте, як підключитися до IP-камери через інтернет, сьогодні ми представляємо просту та універсальну інструкцію, яка допоможе вам впоратися з цим завданням. Ми також представляємо способи використання такого пристрою та пояснюємо, чим IP-камера відрізняється від веб-камери.

Що таке IP-камера?

IP-камера – це пристрій, який дозволяє записувати та передавати відео в режимі реального часу в межах певної інтернет-мережі для відеоспостереження – дротової чи бездротової. Користувач може спостерігати ситуацію в прямому ефірі 24 години на добу з будь-якого місця з доступом до інтернету. Зображення з камери можна спостерігати з рівня веб-браузера або програми, встановленої на мобільному пристрої.

Зовнішній вигляд мережевої IP-камери подібний до веб-камери. Важливою відмінністю цих пристроїв є спосіб установки. Веб-камера працює лише при підключенні до комп’ютера через порт USB. З іншого боку, мережева камера має власну IP-адресу, яка дозволяє підключатися до мережі LAN або WAN.

Що може робити мережева камера?

IP-камера має багато застосувань для підвищення безпеки, представляємо найпопулярніші способи її використання:

1. Догляд за дитиною

Мережева камера дозволяє батькам стежити за поведінкою своєї дитини в режимі реального часу, коли вона знаходиться в іншій кімнаті або далеко від дому.

2. Захист будинку від грабіжників та вандалів

IP-камера дозволить вам стежити за будинком та його околицями - включаючи гараж, в'їзні ворота або сад.

3. Догляд за літньою людиною

Мережева камера також дозволяє вчасно реагувати, коли літня людина потребує негайної допомоги, наприклад, у разі серцевого нападу, задишки або падіння зі сходів.

4. Нагляд за будинком під час ремонту

IP-камера дозволяє уникнути необхідності прямого спостереження - тож ви можете без побоювань відправитися у відпустку під час ремонту.

5. Захист від пожежі або затоплення квартири

Мережева камера також захищає від випадкових подій, наприклад, затоплення квартири або пожежі. Найкраще підійдуть пристрої з вбудованим датчиком руху та диму.

6. Моніторинг тварин

Ви також можете використовувати IP-камеру для спостереження за тваринами, які залишилися самі в будинку. Господар зможе відреагувати, коли його вихованець почне руйнувати диван, меблі або інші цінні предмети.

Найважливішими параметрами таких пристроїв є кут огляду – чим він ширше, тим більше зображення може зафіксувати камера. На ринку продаються як внутрішні, так і зовнішні мережеві камери, пристосовані для використання на відкритих просторах.