Заробітна плата багатьох українців не відповідає їхнім потребам — більша частина йде на продукти та комунальні послуги, лише іноді вдається оновлювати гардероб та технічне обладнання. Тож не дивно, що високий відсоток населення шукає вакансії за кордоном. Багато розвинених країнохоче наймають трудових мігрантів.

Робота за кордоном  дозволяє за кілька місяців накопичити непогану суму, яку можна витратити на платіж за іпотекою, купівлю авто або інші зачні вкладення. Причому  часто для цього не потрібно мати високу кваліфікацію.

Ким працювати за кордоном?

Найпростіше працевлаштуватися некваліфікованій робочій силі. Зверніть увагу на вакансії у сферах клінінгу, збирання врожаю, туризму, будівництва. Нерідко потрібні різнороби на склад та виробництво. Можна влаштуватися збирачем, пакувальником. Жінкам пропонують вакансії доглядальниці, няні.

Є шанси знайти роботу, маючи високу кваліфікацію. Великі компанії зацікавлені у залученні найкращих фахівців, тому не обмежуються пошуком кадрів у своїй країні. Проте здолати конкуренцію буде непросто. Необхідно, щоб HR-менеджери вважали вас справді талановитим та перспективним. Знання мови буде перевагою, але це не є принциповим моментом. Деякі компанії готові спонсорувати стажування та навчання мови.

Знайти роботу за кордоном можуть талановиті програмісти. Вони потрібні в багатьох розвинених країнах. Є всі шанси влаштуватися на хорошу вакансію у дизайнерів —особливо охоче приймають на роботу дизайнерів ігор та коміксів у країнах Азії. Інженери найбільш популярні в Канаді, Латинській Америці, Індії. Геодезистам варто вирушати до Ламінської Америки. Медики мають попит в Індії, Латинській Америці, США та Канаді.

У якій країні працювати?

Один із найпопулярніших напрямків серед українців — Польща. Основні причини популярності:

  • велика кількість пропозицій;
  • близьке розташування;
  • відносно просте оформлення візи;
  • відсутність необхідності вивчати мову.

Можна, але складніше знайти роботу у Німеччині. Тут добре оплачується праця навіть низькокваліфікованих кадрів. Умови роботи цілком гідні.

В Австрії українцям складно знайти високооплачувану роботу одразу. Однак є можливості для кар'єрного зростання, що передбачає збільшення оплати праці.

Чимало вакансій в Італії. Особливо для жінок. В Іспанії вдасться знайти безліч пропозицій у сільськогосподарській сфері.

США та Канада теж популярні серед українців. Однак вирушити працювати в ці країни набагато складніше та дорожче.

Як шукати вакансії в іншій країні?

Бажано знайти компанію, яка зараховує працівників до штату офіційно та підписує трудову угоду. Робота за кордоном легально  здійснюється на комфортніших умовах. Однак далеко не всі фірми пропонують такий формат. Скористайтеся послугами Crossborderwork, щоб знайти легальну роботу в іншій країні (наприклад, Польщі). Компанія допомогла працевлаштуватися за кордоном величезній кількості українців.