Карта побиту потрібна іноземним громадянам, що замислились про переїзд на територію Польщі. Документ дає користувачеві значні права. Основна причина оформлення Карти - можливість легально працювати у Польщі. Але існують також й інші мотиви.

Які документи необхідні, щоб отримати Карту побиту?

Іноземцеві, який претендує на роботу в Польщі, знадобиться:

  • Заява з проханням про оформлення Карти.
  • Додаток (заповнення цього документу виконує роботодавець).
  • Паспорт громадянина України для виїзду за кордон.
  • Іноді - довідка від воєводи, що на цю вакансію не претендують польські громадяни аналогічної кваліфікації.
  • Підтвердження від воєводи, що роботодавець не може найняти працівника-поляка потрібної спеціальності. Для деяких професій такий документ не потрібний.
  • Медичний поліс чи документ про наявність коштів на послуги лікарів.
  • Документально підтверджене місце проживання на польскій землі (заброньований номер у готелі, орендний договір, реєстрація).
  • Документи, пов'язані з податками: декларація, підтвердження відсутності заборгованості.
  • 4 фото 4,5*3,5 сантиметра.

Ще існує гербовий збір 440 польских злотих. Створення пластикової Карти коштує 50 злотих. Забираючи готовий документ, власник сплачує додаткові 50 злотих. У разі відмови у видачі КП польська держава здійснює повернення гербового збору. Але треба подати прохання до органів влади. Виправити помилки чи донести відсутні папери до спеціального Управління можна протягом тижня.

польська карта побиту

Які ще факти про КП слід знати?

Запрошення від роботодавця та віза будуть підтвердженням, що людина постійно працевлаштована. Контракти, договори також допоможуть. Документ повинен містити суму заробітної платні. Предендент на Карту побиту з трудовим договором водночас підтверджує наявність роботи та доходу, збільшуючи свої шанси. Іноді у працевлаштуванні допомагають фірми-посередники.

Після 01.10.2018 р., приїжджаючи до Польщі з метою отримання КП, іноземний громадянин має документально підтвердити наявність джерела доходу. Його мінімальна сума становить 701 злотий у місяць. Якщо на польську територію прибуває родина, кожен її член зобов'язаний мати дохід від 528 PLN.

Ще претенденту потрібно довести, що у нього є місце проживання у цій країні. Підійдуть прописка, орендний договір. Тут треба враховувати правила конкретного воєводства. Також воєвода має надати довідку, що на робоче місце не претендують місцеві мешканці. Тут доведеться протестувати ринок праці протягом 21 доби. Але іноді цей документ не вимагають.

Отримати Карту побиту в прискореному режимі, як і працювати на рівних з поляками умовах можуть власники Карти поляки. Оформленням цього документу займається міграційна компанія Trust Group відгуки її клієнтів засвідчують, що це найкращий спосіб працевлаштуватися в Польщі, і найшвидший, щоб стати громадянином країни. Адже власники Карти поляка після переїзду на польську територію можуть одразу оформляти Карту побиту, а уже через рік претендувати на паспорт Польщі.