Дефекти постави - часта проблема у дітей, особливо в шкільному віці. Дуже часто вони пов'язані з викривленням хребта. Ранній діагноз захворювання можна виправити правильно робити лікування сколіозу вдома та заняттями спортом. Для постановки правильного діагнозу і вибору методу лікування найкраще звернутися до дитячого ортопеда.

Які бувають види дефектів спини?

Одна з основних - сколіоз або бічне викривлення хребта. Про ці типи захворювання також свідчать асиметрично розташовані лопатки та дуже часто тазостегнові пластини. Інший тип - надмірний лордоз, тобто прямий вигин хребта в поперековій області. У профіль відрізняється увігнутою спиною і виступаючим черевом. Протилежний - кіфоз, звідси цей дефект називають круглою спиною. Варто поспостерігати за дитиною, щоб вчасно не допустити розвитку такого захворювання, та своєчасно почати лікування кіфозу. В цьому випадку краще за все звернутися на консультацію до ортопеда.

Чому дефекти постави є загрозою?

Це відхилення від природного, правильного положення окремих м'язів і елементів скелета. Патологічні зміни впливають на розташування внутрішніх органів, а також пов'язані з больовими відчуттями при виконанні простих дій, таких як нахили або сидіння. Для дітей вони також можуть бути перешкодою для фізичних навантажень у вигляді ігор і командних ігор. Вони часто стають причиною надмірної стомлюваності, кульгавості, мігрені та навіть проблем з диханням. Варто зазначити, що дефекти спинки виникають не тільки через неправильне сидіння за письмовим столом або неправильного вибору меблів. Це також малорухливий спосіб життя, надмірна вага, а також нехтування іншими захворюваннями, наприклад, порушеннями зору.

Як лікують дефекти хребта?

Профілактика безперечно краще лікування. Всі фахівці одностайно рекомендують відповідну профілактику. Це повинно включати привнесення в образ життя дитини більшої фізичної активності. Так зміцнюються м'язи спини, що відповідають за підтримання правильної постави всього тіла. Також велике значення має носіння рюкзака на двох плечах (діти борються з важкими сумками з раннього шкільного віку, коли їх розвиток найбільш інтенсивне).

Зміни можуть торкнутися довжини окремих кісток, а також міцності сухожиль і зв'язкового апарату. Коли відбуваються деформують зміни кінцівок, у дитини порушується хода, з'являється дискомфорт і хворобливість при фізичному навантаженні. Тому так важливо своєчасне лікування не тільки іскревленія в хребті, а й корекція стоп.

Однак в разі запущених захворювань хребта необхідно буде правильно лікувати поставу. У цьому випадку після рентгена лікар може порекомендувати надіти спеціальний корсет, виготовлений за індивідуальним замовленням. В крайньому разі для корекції потрібне хірургічне втручання та імплантація металевої пластини, яка стабілізує хребці в правильному положенні.