У купюр більшого достоїнства більш вигідний курс

У багатьох країнах, з незрозумілих причин, курси обміну для купюр різного номіналу відрізняються. Так, наприклад, в Таїланді курс обміну на великі доларові купюри (50 і 100 доларів) вигідніше, ніж на дрібні (1, 2, 5, 10, 20 доларів). При обміні євро такий «несправедливості» немає. Звичайно, так далеко не скрізь, але перед тим, як міняти валюту для своєї відпустки, дізнайтеся, які правила діють в країні, в яку ви збираєтеся відправитися. Курс валют в обмінниках KIT GROUP у Луцьку завжди вигідний!

Шукайте обмін без прихованої комісії

Іноді можна зустріти обмінні пункти, які пропонують дуже вигідний курс, але після того, як ви здійснити обмін, ви з сумом розумієте, що отримали менше національної валюти, ніж могли б в сусідньому обміннику, де курс навіть нижче. Вся справа в комісії. Деякі обмінні пункти вказують дуже вигідний курс, і дуже дрібним шрифтом внизу із зірочкою повідомляють, що за обмін утримають з вас комісію в розмірі 1-2%. В результаті ви отримуєте менше. Тому, перед тим як обміняти валюту за дуже вигідним курсом, та й взагалі в будь-яких випадках, з'ясовуйте: чи немає прихованої комісії при обміні.

Відмовляйтеся від здачі в місцевій валюті

У деяких країнах розрахуватися за деякі послуги, наприклад за проживання в готелі, за вечерю в ресторані і т.д., можна в доларах або євро (це характерно для країн зі своєю слабкою валютою, наприклад, в Камбоджі). При цьому здачу вам можуть запропонувати видати або в місцевій національній валюті, або в доларах або євро. Слід відмовлятися від здачі в місцевій валюті, якщо це можливо, так як практично напевно вам розрахують здачу за дуже невигідним курсом. Намагайтеся настояти, щоб вам видали здачу в тій же валюті, в якій ви розрахувалися.

Шукайте місце, де курс вище

Найбільш очевидний спосіб вигідно поміняти валюту - це, звичайно ж, знайти місце, де найвигідніший курс. Але не завжди це просто. Традиційно, найбільш невигідний курс в аеропортах, на станціях, в туристичних районах, торгових центрах, обмінних пунктах при готелях. Більш вигідний курс в спеціалізованих обмінних пунктах і в районах, де проживають місцеві жителі.

Але не все і всюди так однозначно. Так, наприклад, в Таїланді або В'єтнамі найвигідніший курс може бути знайдений в ювелірних магазинах. У Тунісі дуже вигідний обмін можуть запропонувати в готелях. Варто уточнювати інформацію для кожної країни окремо.