Футбол є найпопулярнішим видом спорту в Україні та Швеції. Спорт отримує фінансування з широкого кола джерел в обох цих країнах. Механізм фінансування є ключем до зростання національних ліг цих країн та футболу загалом. Нижче наведені джерела, з яких Україна та шведський футбол отримують фінансування;

1. Спонсорство

Компанія надає грошові кошти команді, щоб допомогти їм придбати критично важливі активи, такі як уніформа, обладнання, навчальні приміщення та навіть транспорт до  матчів. Багато аматорських колективів намагаються отримати спонсорські кошти, але лише небагатьом це вдається. Спонсорство може варіюватися від місцевого бізнесу/постачальника, який надає комплект уніформи, до оплати за весь сезон матчів у певній лізі. Натомість ці фірми зазвичай отримують безкоштовну рекламу на майках, у програмах матчів або на стадіоні. Спонсорство для загалом успішних клубів простіше, ніж для менш успішних в обох країнах. Трансляція ігор у  прямому ефірі також приносить деякий прибуток командам.

2. Членські внески

Більшість футбольних клубів України та Швеції покладаються на ці кошти, щоб вижити. Клуби можуть збільшувати свої доходи різними способами. Коли команда грає в гру, кілька клубів стягують з них витрати на матч. Найпростіший і найуспішніший спосіб для багатьох команд відшкодувати свої витрати — це їх гравці. Їх учасники платять за послугу, а саме за участь у організованому футбольному матчі, та, отже, очікується, що вони сприятимуть безперебійній грі.

3. Продаж гравців та товарів

Коли відкривається трансферне вікно в Європі, футбольні клуби в Україні та Швеції мають тенденцію продавати своїх найкращих гравців великим клубам, які грають у вищих лігах Європи. Таким чином, клуби можуть отримати фінансування від продажів своєї футбольної діяльності. Крім того, набори та інші клубні речі продаються вболівальникам по всьому світу, і саме так футбольні клуби заробляють гроші. 

4. Гранти

Гранти становлять значну частину фінансування аматорських клубів в Україні та Швеції. Органи місцевого самоврядування часто надають субсидії клубам на  експлуатаційні витрати. Або надають послуги зі знижкою. Національні федерації футболу в кожній країні також пропонують субсидії для допомоги клубам у модернізації або розширенні своїх приміщень.