Вазон — містка ємність для посадки рослин, яку попередньо заповнюють дренажем і ґрунтом. Його ще називають мобільною клумбою та використовують для декору присадибних ділянок.

У чому секрет популярності вуличних горщиків для квітів https://shop.elsa.com.ua/ulichnie-vazony/, з чого їх виготовляють і за якими правилами розташовують на садово-парковій території, пропонуємо дізнатися.

Переваги садових вазонів

Вирощування квітів у вуличних кашпо відкриває перед власником присадибної ділянки безліч можливостей.

Переваг використання квіткових вазонів багато:

  • Можливість підбору оптимального складу субстрату для вирощування конкретного виду рослин.

Багато видів квітів досить вимогливі до складу ґрунту і погано ростуть, якщо він виявляється невідповідним. Доводиться проводити різні маніпуляції та використовувати добрива, щоб зберегти флористичну композицію. А горщики можна наповнити будь-якою сумішшю.

  • Мобільність.

В умовах нестачі місця кашпо розміщують на вільній площі. Крім того, при несприятливих природних умовах горщики легко переносяться під дах або навіс.

  • Декоративність.

Наявність рослин на заміській території — завжди виграшний варіант. Навіть невелика ділянка буде виглядати інакше, якщо на ній розмістити вазони для квітів.

  • Практичність.

За допомогою декоративних горщиків можна відокремити відпочинкову зону від господарської.

  • Економічна сторона питання.

Вартість вуличної прикраси (особливо якщо виріб з недорогих матеріалів) невелика. За бажанням і наявністю вільного часу легко зробити предмет декору власними руками, скориставшись будь-яким майстер-класом, знайденим в інтернеті.

Вуличні горщики — практичне, оригінальне доповнення і прикраса будь-ландшафтної композиції.

З чого виготовляють вазони

Не тільки вигляд, але й експлуатаційні властивості садового кашпо залежать від матеріалу, з якого він виготовлений. Тому перед вибором конкретного горщика потрібно оцінювати не тільки його дизайн, але і складність догляду.

Для вирощування квітів використовуються вазони з:

  • глини;

  • дерева;

  • бетону;

  • природного каменю;

  • керамограніту.

Теракотові (глиняні) вироби приваблюють різноманітністю форм, екологічністю, добрим повітрообміном, але в той же час погано витримують сезонні коливання температури, вологості, тому на зиму ховаються у приміщення.

Варіанти з природного каменю міцні, добре утримують вологу, пропускають повітря, стійкі до коливання температури, доречно виглядають в будь-якому ландшафті, проте дорого коштують.

Садові кашпо з дерева виглядають ефектно, забезпечують зростаючим рослинам достатню кількість вологи і повітря, однак вимогливі в догляді, так як погано витримують високу вологість, температурні зміни, посуху.

Альтернатива природному каменю або дереву — керамограніт. Він імітує малюнок природних матеріалів, дешевше останніх, стійкий до погодних примх.

Моделі з бетону мають невелику ціну та низьку теплопровідність. У бетонних кашпо квіти добре захищені від несприятливих температурних умов, але велика вага таких виробів унеможливлює їх транспортування за необхідністю.

Як підібрати розміри і доречно розташувати вуличні вазони?

Питання вибору розміру і розташування садових квіткових горщиків безпосередньо залежить від обраного виду рослини. Якщо ви віддаєте перевагу витким видам квітів, краще зупинитися на високому кашпо. Низькорослі квіти потребують плоских ємностей широкого діаметра.

Доречно розташовувати флористичні композиції біля входу. Особливо актуально з маркетингового погляду таке рішення для ресторанів, розважальних, торгових центрів: великі, яскраві вазони з боку фасадів привертають додаткову увагу.

Краще обирати однотонні садові вазони: вони допоможуть правильно розставити колірні акценти, підкреслять неповторність рослинної композиції і достоїнства присадибної ділянки. Безпрограшні відтінки — білий, теракотовий, коричневий, сірий.