Практично будь-який будинок має свою душу, яку потрібно відобразити. Цього можна досягнути завдяки правильному ремонту, адже не дарма говориться, що душу будинку формують люди, які у ньому живуть. Не в останню чергу, підбираючи ремонтні матеріали. Керамічна плитка є одним з найкращих варіантів оформлення приміщення з підвищеною вологістю. Наприклад, ванної кімнати чи кухні. Інші кімнати також можуть тільки виграти від того, що їх оформлять керамічною плиткою. Наприклад, використавши цей матеріал для підлогового покриття. Але завжди важливо приймати до уваги особливості приміщення. Адже хочеться щоб кімната була не тільки функціональною, але і затишною.

Керамічна плитка та її переваги

Керамічна плитка вважається одним з найбільш зручних та практичних варіантів для оформлення приміщень. На сьогодні в магазинах можливо знайти плитку різного формату та різних виробників. Присутні недорогі моделі, так і відносно вартісні. Також у асортименті є моделі вітчизняного виробництва, так і закордонні аналоги. Є стандартизована плитка, так і моделі з унікальних колекцій.

До того ж керамічна плитка має величезну кількість переваг:

  • краса;
  • гігієнічність;
  • натуральність;
  • морозостійкість;
  • нешкідливість.

Цей матеріал повністю безпечний для навколишнього середовища. Завдяки високій температурі обробки, не виділяє шкідливих речовин та має протипожежні характеристики. І на сам кінець, керамічна плитка міцна та довговічна. Якщо поставити її у себе вдома, доглядати за таким покриттям буде доволі просто. Воно не проводить струм та не пошкоджується під впливом навіть дуже агресивних хімічних речовин.

Як правильно обрати матеріал

Незважаючи на всі позитивні сторони керамічної плитки, часто правильно її обрати буває не так просто. Зазвичай це пов’язано з тим, що існує безліч різновидів матеріалу, які мають власні особливості. Щоб зробити правильний вибір ці особливості потрібно брати до уваги.

  1. Самостійне визначення якості. В першу чергу – це візуальний огляд. Наприклад, не варто купувати плитку, якщо бачите, що у неї нерівні краї. Визначити це дуже просто – достатньо прикласти одну плитку до іншої. Якщо вони не підходять одна до одної ідеально, краще відмовитись від покупки, адже правильно її не викласти. Також варто відмовитись від моделей, на яких присутні мікротріщинки. Про погану якість плитки свідчить нечіткий малюнок. Але найкраще орієнтуватись на сорт, яких є три. На коробці присутнє маркування, згідно до якого перший сорт має червоний колір, другий сорт – синій, а третій – зелений.
  2. Які значки присутні на маркуванні. На упаковці зображена практично вся інформація, яку вам потрібно знати про плитку. Але вона зашифрована у вигляді значків, які варто навчитись читати. Кожен знак щось означає. Наприклад підлогова плитка маркується значком у вигляді стопи на темному тлі. Плитка з високою зносостійкістю позначається чорною стопою на світлому або заштрихованому тлі. Сніжинка вказує на морозостійкість. Якщо на коробці зображена рука – це матеріал для стін. Якщо певні позначки повторюються – це свідчить про високий рівень певної якості. Наприклад «АА» характеризує матеріал, який прекрасно витримує вплив різних хімічних речовин. Тобто плитка з маркуванням «А» є менш стійкою. Вказаної інформації є більш ніж достатньо для правильно зробленого вибору.
  3. Де саме хочете використовувати плитку. Плитка може використовуватись для підлоги, стін, окремих зон. Але щоб правильно обрати потрібний матеріал, варто точно уявляти де саме покриття буде використовуватись. Наприклад, для ванної кімнати варто обирати матеріал який не вступає у реакцію з хімічними реагентами. Якщо упустити цей момент, на нещодавно покладеній плиті можуть виникнути плями. Щоб такого не сталося, потрібно обирати матеріал, який має високу кислотостійкість і низьку пористість.

Якщо вам потрібна якісна плитка, важливо правильно її обрати.