Штори є елементом, який задає тон всьому інтер'єру. Мало того, крім декоративних функцій вони ще можуть візуально регулювати висоту стель, ширину кімнати і її освітленість. Щоб правильно вибрати штори, потрібно, перш за все, оцінити саме приміщення, куди ви їх збираєтеся повісити, його стиль. І знати, що ви хочете отримати в результаті. А придбати штори за вигідною ціною ви можете на https://gardiny.com/!

Колір - на що звернути увагу

Єдиного правила, з чим поєднувати штори, просто немає. Головний постулат в цій справі - вони не повинні зливатися із стінами кімнати. Тому найпопулярніший варіант передбачає покупку штор під колір меблів.

Якщо в кімнаті немає переважання якого-небудь кольору, то зупиніться на шторах, які будуть гармоніювати з найбільшим предметом, наприклад з диваном.

Завжди буде правильним рішенням і нейтральний колір полотен. Бежеві, кремові і пісочний штори дозволять перетворити приміщення, «відрегулювати» його метраж.

Штори повинні бути на кілька тонів світліше або створювати благородний контраст. Теплі тони створюють затишок. Холодні дарують спокій і, природно, прохолоду.

Текстиль - пам'ятай про прання

Якщо вибирати легкі матеріали, то образ вийде вільним і легким. Але так як призначення штор - це захист приміщення від сонця, поганої погоди, цікавих очей, то матеріал краще вибрати щільний. Тим більше що такі штори допомагають зберігати тепло.

До речі, тканини для штор і гардин - особливі. Вони обробляються спеціальними просоченнями, які не дають вигоряти на сонці колірній гамі, так і при пранні допомагають встояти.

Перед тим як вибрати штори, треба мати уявлення, чи часто вони будуть піддаватися пранню або чищенню. Так, поліестер і бавовна з додаванням поліестеру - це тканини з високою міцністю. Їх можна просто прати в машинці при звичайній температурі.

Віскоза прекрасно виглядає, легко стирається. Якщо купуєте штори з бавовни або льону, то не забувайте: ці тканини люблять суху чистку. Бавовна швидко вигорає на сонці, тому в сонячній кімнаті її краще не застосовувати. Тафта відбиває сонячні промені і добре переться, не втрачаючи при цьому своїх властивостей. Унікальна структура шовку дозволяє створювати витончені образи, але перед тим як вибрати штори з цієї тканини, варто придумати їм додатковий захист від вигорання.

Якщо вибираєте штори для кухні, можна зупинитися на лляних шторах з лавсаном. Вони легкі і привабливі.