Небагато країн можуть похвалитися такою важливою для західної цивілізації спадщиною, як Греція, тому не дивно чому так багато бажаючих замовити тур у Грецію на сайті antonivtours.com. Ряд першокласних історичних пам’яток нагадують про часи, коли великі грецькі імператори та письменники залишили свій слід у розвитку науки, літератури та демократії. Не менше 17 з цих пам'яток входять до списку Світової культурної спадщини. Однак численні чарівні острови, піщані пляжі та мальовничі прибережні містечка є принаймні стільки ж приводом для мільйонів туристів, яких ця середземноморська країна відвідує щороку.

Культурна спадщина

  1. Всесвітньо відомими є знаменитий Парфенон у жвавій столиці Афін та розкішне місце Дельфи, де могутні імператори шукали пророцтва про найвидатніший оракул у давньогрецькому світі. У Басах є храм Аполлона та красиве старе місто Родос, колись забуте Родосським Колосом. 

  2. Археологічні розкопки Олімпії є батьківщиною наших сучасних Олімпійських ігор і місцем, звідки олімпійський вогонь розсилається по всьому світу. Численні православні монастирі Метеори просто чудові, побудовані високо на природних піщаникових скельних колонах. Стародавнє місце Агай було знайдено в невеликому містечку Вергіна, а багато цінних артефактів виявлено в декількох цілих гробницях, однією з яких була могила Філіпа II Македонського, батька Олександра Македонського. Гордо розташоване на горі Тайгетос, це древнє місто Містра, недалеко (і часто помилково прийняте за) давньої Спарти. 

  3. Ще одне чудове місце - острів Делос, недалеко від популярного місця відпочинку Міконос. Згідно з міфами, тут народилися Аполлон та Артеміда. Колись велике панхеллінське святилище, острів зараз усеяний археологічними рештками.

Особливості грецьких островів

Коли мова заходить про знамениті грецькі острови, важко вибрати з 6000 варіантів, 227 з яких населені. Їх скелясте узбережжя, піщані пляжі, чарівні села, захищені бухти та безліч яхтових гавані роблять їх надзвичайно популярними серед усіх мандрівників. Великий острів Крит є дуже популярним туристичним напрямком, з пейзажами, починаючи від піщаних пальмових пляжів і закінчуючи засніженими високими вершинами та приголомшливими річковими ущелинами та великою кількістю нічного життя в основних туристичних містах. Якщо ви шукаєте нічну вечірку, то прекрасний Міконос або Іос - теж хороший варіант. Вулканічний острів Санторіні - один із найромантичніших островів, звідки відкривається вражаючий вид.

Пляжні міста Самос, що знаходяться в двох кроках від материкової частини Туреччини, є гарним місцем для того, щоб спробувати місцеві вина на островах (відомих у стародавньому світі!). На острові також розміщений храм Гери, внесений до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, залишки укріпленого порту Піфагоріон та знаменитий тунель Евпалінос, підземний акведук довжиною 1 км, побудований у 6 столітті до нашої ери. Хоча це не острів, древня гора Афон розташована на півночі Греції, на півострові Халкідіки. Це один з найпопулярніших туристичних регіонів країни з чудовими пляжами, безліччю інших історичних місць та безліччю чудових сіл.

Якщо ви все-таки хочете більше історичних речей, помилуйтеся масивним святилищем Асклепія в Епідаврі або археологічними пам’ятками Мікени та Тірінс. Монастирі Дафні (Афіни), Хосіос Лукас (Беотія) та Неа Моні (на острові Хіос) доповнюють список Всесвітньої спадщини для Греції