В будь-якій квартирі не обійтись без електричного подовжувача. Навіть, якщо при ремонті були начебто враховані усі розетки та їх зручне розташування. Та приходить час, коли господарі розуміють – треба купувати електричний подовжувач.

Що потрібно знати, аби покупка не була марною. Адже зараз на ринку представлені різноманітні подовжувачі електричні. Тож аби не розгубитися у цьому всьому різноманітті слід звертати увагу на наступні параметри:

1. Ступень захисту;

2. Тип кабелю;

3. Максимальне допустиме навантаження (потужність);

4. Довжину кабелю;

5. Заземлення;

6. Кількість розеток;

7. Додаткові опції.

Потужність, тип та довжина кабелю

Перше, про що потрібно дізнатися перед покупкою – яку потужність має витримувати подовжувач. Зазвичай, цю інформацію вказано на коробці, в яку упаковано товар. Якщо в подовжувач включити електроприлади, потужність який буде більше ніж вказано на приладі, то останній може перегоріти. А також така ситуація може привести до більш глобальних наслідків, наприклад, пожежі.

Товщина кабелю напряму залежить, від того які механічні навантаження він може витримати. Проте не слід вважати, що у найбільшого по товщині подовжувача будуть товсті жили. Виробники неякісних товарів взагалі уникають маркування товару, тож його купувати не варто.

Що стосується довжини, то, в першу чергу слід зважати на ситуацію, в якій буде використовуватися подовжувач. Наприклад, для побутових потреб підійде подовжувач довжиною в п’ять метрів. Проте для зовнішніх робіт, особливо на будівництві потрібно обирати товар з кабелем від 20 метрів. Але такі подовжувачі не дуже зручні у використанні, тож краще звернути увагу на моделі, які мають котушки для змотування. Головне пам’ятати, що при роботі з довгим кабелем, що живить потужний прилад, слід повністю розмотувати котушку. Інакше, може статися перегрів проводу. Щоб цього не відбулось, слід покупати моделі, що мають спеціальний захист від перевантаження у вигляді запобіжників.

Заземлення та кількість розеток

Для додаткового захисту від перевантаження в більшості моделях подовжувача використовують додаткову жилу кабелю. З її допомогою можна включити заземлення, якщо звісно така функція є в розетці. Це не тільки запобігає ураження током, якщо електроприлад знаходиться в неробочому стані, а також зменшують кількість перешкод на обладнання. Рекомендується купувати подібні моделі для використання з постійно включеними приладами. Обрати потрібну модель можна на сайті elektrovoz.com.ua.

Що стосується кількості розеток на подовжувачі, то при покупці, слід визначитися для чого його будуть використовувати. Пересічні споживачі найчастіше обирають моделі, що мають 4-5 розетки. Яку модель обрати залежить лише від власного бажання.