Безпека в будинку – те, про що турбується кожна людина. Повітря, яким ми дихаємо, й продукти харчування, які вживаємо, без сумніву важливі, адже від цього залежить наше життя і здоров’я. Але що робити, якщо розбився градусник в Києві або ви купили продукти, які хочете перевірити на вміст нітратів?

Як зберегти себе від небезпечних продуктів

Нітрати – це добрива, хімічні добавки, активатори врожайності овочів, фруктів і ягід. Саме через нітрати плоди часто мають дефекти:

  • неприродну форму;
  • незвичайний колір і розмір;
  • невиражений смак;
  • водянистість.

Ми не можемо знати, в якому саме продукті відсоток нітратів перевищує допустиму норму. Не завжди це можна визначити по зовнішньому вигляді. Тому для вибору безпечних продуктів варто використовувати експрес тести на нітрати, наприклад такі.

Які продукти можна вважати безпечними?

Безпечна доза нітратів для людини в добу – 3,7 мг/кг ваги. Доза, яка перевищує ці значення токсична. Нітрати, потрапляючи в організм, труять людину. І для того щоб уникнути впливу цих речовин варто відвідати NanoMarket, магазин экспрес-тестів для аналізу в домашніх умовах.

При регулярній інтоксикації окислюється кров. Гемоглобін перетворюється в метгемоглобін, втрачаючи функції передачі кисню по організму – до клітин і тканин.

Кисневе голодування призводить до гіпоксії. Це серйозна загроза для маленьких дітей, при формуванні організму, і вагітних жінок. Вплив нітратів може призвести до відставання розвитку і пониження імунітету.

В яких продуктах містяться нітрати?

Овочі й фрукти вважаються одними з основних і корисних елементів харчування в раціоні людини. Люди намагаються кожен день готувати салати й купувати фрукти: яблука, банани, апельсини, груші. А також купують сезонні ягоди: полуницю, виноград, черешню. Частіше за все ми купуємо овочі й фрукти в мережевих супермаркетах і на ринках.

На жаль, овочі й фрукти можуть приносити не тільки користь, але й шкоду.

Основний потік рослинних продуктів йде з країн Східної й Середньої Азії. Це Китай, Казахстан, Таджикистан, Узбекистан. Ці країни вирощують продукти в промислових об’ємах і поставляють дешеві овочі та фрукти. Така динаміка потребує прискореного росту врожаю. Тому для вирощування продуктів застосовують нітрати.

Аналіз повітря на вміст ртуті

Навряд комусь з нас не відомо, що таке ртуть. Особливо вона знайома нам ще зі шкільних років. Правда багато людей не погодиться і скажуть, що познайомились зі ртуттю задовго до цього часу. Так, наприклад, складно знайти людину, яка в дитинстві не розбила хоча б один скляний градусник чи не бачила, як його випадково впустив хтось інший.

Практично всім запам’ятались слова батьків, які лякали нас тоді отруйною ртуттю. Хай там як, але вони все ж мали рацію. Адже, не дивлячись на те, що ртуть – природний елемент і її можна знайти в воді, ґрунті, а також у повітрі, вона все ж неймовірно токсична й небезпечна для будь-яких форм життя.

Найпростіший і дієвий спосіб захистити здоров’я від впливу небезпечних речовин – знати, які продукти ви їсте і в якій атмосфері ви знаходитесь й обирати краще й безпечне для життя.