Поліетиленова плівка для більшості фермерів і городників більш краща, особливо для підзимових посівів. Завдяки універсальності, вона може застосовуватися на більшості овочів у відкритому і закритому грунті, а також у побуті.

Плівка біла і вторинна на метраж від 1 метра і в рулонах, а також теплична багаторічна зелена – найбільш популярні товари в жовтні-листопаді за статистикою магазину sad-ogorod.in.ua.

Як вибрати плівку для овочів під зиму

В першу чергу необхідно розібратися з шириною та довжиною відрізка, якщо мова йде про плівці на метраж. Наприклад, у інтернет-магазині Сад і Город городники можуть вибрати завдовжки від 1 погонного метра шириною 2м, 3м і 6м в розгорнутому вигляді. 

C:\Users\Антон\Desktop\Новая папка\парник.jpg

Біла первинна і вторинна – на дуги, прослужить 1 сезон. Оскільки восени і взимку немає інтенсивного сонця, для бажаючих недорого спробувати виростити овочі в парнику - це буде найкращий варіант. З вторинної сировини матеріал стане в нагоді в ремонті, будівництві, для пакування і перевезення меблів. 

У чому різниця тепличної плівки від первинної і вторинної?

Тут грає фактор наявності добавок зі стабілізатором. Він захищає від сонця, що продовжує термін служби на кілька років. Біла плівка 3м і 6м також активно використовується на дугах при вирощуванні полуниці і овочів, але без наявності стабілізатора вона прослужить не більше 1 сезону під сонцем. 

Фермери замовляють плівку для теплиць зелену і синю з гарантією 2 роки на стабілізатор, або жовту з гарантією 1 рік. Як показує практика, жовта плівка  теплична служить 2 роки при активному використанні, а зелена і синя – 4 роки.

C:\Users\Антон\Desktop\Новая папка\плкна.jpg

Що виростити восени під плівкою?

Восени вона прекрасно підходить для підзимових посівів, застосовується для вирощування часнику, цибулі, моркви, буряка цукрового, шпинату, салатного листя, картоплі

Значно швидше агроволокна прогріває грунт до початку посівного сезону, зберігає тепло і вбереже навіть від самих сильних морозів і вітру. 

Фото прозорості:

C:\Users\Антон\Desktop\Новая папка\пленка.JPG

Кріп

Підзимовий посів шпината в листопаді робимо до приходу перших морозів. Шпинат любить пухкий грунт, в якості підгодівлі підходить нітрофоска (60 г на 1 кв. м). Насіння кладемо в ямки глибиною 2 см з відстанню між ними в 8 см, поливаємо, присипуємо грунтом.

Салатний лист

Насіння салату в листопаді кладемо в ямки на 10 см, присипуємо гноєм у перепрілому вигляді. Як укривний матеріал підходить агроволокно або поліетилен на дугах. 

В Україні поліетиленову плівку в рулонах від 50 см використовують на теплиці (фото) на овочі в закритому грунті:

C:\Users\Антон\Desktop\Новая папка\синяя пленка.jpeg

Купити плівка поліетиленова в Україні з гарантією в магазині Сад і Город. 

Морква

Грядки під моркву в листопаді повинні бути підготовлені та перекопані. На 1 кв. м 3 кг перегною + суперфосфат 25 г + сіль калійна 15 р. Висота грядок під морква повинна бути близько 15 див. Зробіть огородження по краях, щоб грунт не осипався. 

Глибина занурення насіння в ямки – 5 див. Якщо грядка вже була заготовлена – накрийте плівкою. До приходу перших морозів можете вносити насіння і засипати грунтом на 2 см, не глибше. Поліетилен знімаємо навесні.

Буряк 

Оптимальна температура під висадку буряка в діапазоні 0...- 4 градуси. Грунт на грядках перекопаем, додаємо перегній і фосфати. Глибина ямок 3 см, дистанція 20 див. Насіння присипуємо сумішшю: компост + пісок + грунт. Пригортаємо все це торфом на 3 см. Для прискорення процесу проростання використовуйте плівкове укриття на дугах. Знімайте укриття як тільки побачите перші сходи.

Багато хто використовує такий метод для захисту від вітру, при цьому культури добре провітрюються і не страждають від хвороб при мінливій температурі:

C:\Users\Антон\Desktop\Новая папка\укрытие от ветра.jpg

Огляд матеріалу на нашому каналі «Сад і город – цікаві відео»:

Цибуля 

Восени цибулю-сіянку спочатку сортують і висаджують на грядці з хорошим доступом світла. Особливо добре показали себе високі грядки. Дистанція між рядами повинна бути 5 см, міжряддя – 8 див. Мульчуємо тирсою, торфом або компостом грядки товщиною в 10 см. Полив потрібно в 20-ті числа березня, після чого накрити плівкою для теплиць і парників. 

Редис

Редис у листопаді садимо в підготовлені грядки. Перекопуємо грунт, робимо ямки з відстані 15 см і вкриваємо тепличної або білою. Як тільки температура опуститься нижче 0 – вносимо насіння на 4 см глибиною в грунт. В якості мульчі використовуємо торф і сніг.