Український будівельний ринок тісно пов'язаний з європейським, в тому числі це стосується сегменту водостічних систем. Тому не дивно, що в цьому напрямку з’являється все більше цікавих ідей. Водостічні системи для дахів можуть бути не тільки функціональними. На них є мода, яка з часом міняється.

Раніше на піку популярності були металеві конструкції, але зараз представники провідних європейських компаній-виробників роблять ставку на полімерні системи. Але не прості, пластикові варіанти, які не дивлячись на простоту і функціональність мають багато недоліків, а на конструкції, які мають переваги і тих і інших систем. Так, не так давно на ринку почали використовувати моделі зі сталі але з полімерним покриттям.

Перші пластикові моделі водостічних систем з’явились у шістдесятих роках минулого століття. І як тільки це сталось, люди стали все більше сперечатись на тему того, які варіанти конструкцій краще. Боротьба продовжується навіть враховуючи, що почалось все майже пів століття тому. Експерти фінської компанії Ruukki Metals вказують, що в Європі основна тенденція пов'язана з посиленням позицій виробників водостічних систем зі сталі з полімерним покриттям. Це привело до зменшення ринкової частки пластикових водостоків.

В Україні все ще існує конкуренція між виробниками пластикових та металевих конструкцій. На ринку представлено кілька десятків брендів, які можуть дати клієнтам саме ті водостічні системи, які вони хочуть. Позиції виробників пластикових водостоків дуже сильні. Обсяги водостічних систем з пластику вражають. Вони мають більш низьку ціну, якщо порівнювати з металевими водостоками. Але такі моделі більш схильні до пошкоджень.

Саме тому, новинка ринку – металеві конструкції з полімерним покриттям стають все більш популярними. Вони мають всі переваги як металевих так і пластикових конструкцій, але їм вдалось уникнути недоліків. Наприклад, такі конструкції більш стійкі ніж пластик, і не підпадають негативному впливу корозії. Але класичні металеві моделі все ще залишаються популярними. Тому асортимент розвивається по всіх фронтах. Виробники все ще займаються виготовленням конструкцій з металу, а також з пластику, тому не буде проблемою знайти те що потрібно, незалежно від того, прихильником яких конструкцій ви являєтесь.

Конкуренція у цій галузі значна. В таких умовах виробникам доводиться буквально боротися за споживача. Щоб досягнути кращого ефекту деякі виробники займаються розширенням колірної гамми. А для того потрібно враховувати останні модні тенденції. Однією з таких тенденцій є виробництво системи з більшою пропускною здатністю. Вони можуть збирати більше дощової води, а значить, є більш ефективними в регіонах де багато атмосферних опадів. Особливо взимку, коли на даху збирається велика кількість снігу. Як тільки погода стає теплішою, він швидко тане і створює додаткове навантаження для водостічної системи.

Щоб досягнути максимального ефекту виробники почали продавати системи-конструктори. Ці системи мають конструктивні елементи, вбудовані частини та багато чого іншого. Завдяки комбінуванню, спрощенню і здешевленню різних будівельних матеріалів і конструкцій вдалось досягнути максимальної ефективності при доступній ціні. Навіть враховуючи прагнення ринку водостоків до консерватизму, такі зміни приймаються споживачами і виробниками на позитивній ноті. Це ще раз свідчить про ефективність.

Щоб привабити нових клієнтів виробники повинні дотримуватись не тільки тенденцій у представлені нових моделей водостічних систем, але і в додаткових послугах. Сучасна водостічна система це не просто сама конструкція, але її монтаж, пост-сервіс, гарантія і т.п.