Ініціативність - відмінна якість. Дуже добре, якщо вона властива цілому суспільству. Активні громадяни самоорганізуються, щоб вирішувати проблеми на місцевому рівні. Саме такий підхід практикується в розвинених країнах. Мова йде не тільки про Сполучені Штати, держави Європи. Сильне громадянське суспільство характерно для Японії, Австралії, Канади і низки інших прогресивних країн.

Залучення великої кількості людей позитивно впливає на ситуацію. Питання стає легше вирішити. Весь процес береться під контроль соціуму.

На сайті engage.org.ua можна дізнатися більше про програму "Долучайся!", яка покликана активізувати громадянське суспільство в україні для вирішення питань, пов'язаних з утворенням, соціальною сферою. Завдання програми - навчити людей проявляти ініціативу, вирішувати самостійно питання місцевого і регіонального масштабів.

За допомогою "Долучайся!" можна зробити суспільство по-справжньому демократичним. Це означає, що люди не будуть сподіватися на втручання структур, організацій або просто інших більш ініціативних людей. Кожен зможе проявити себе на соціальному рівні.

Спільно вирішувати питання корисно - це дає розуміння ситуації, дозволяє розібратися в механізмах. Люди не тільки приймають рішення, але і проводять подальший моніторинг - під контроль беруться різні заходи з метою поліпшення їх якості.

"Долучайся!" - проект не тільки для дорослих людей. Програма підтримує ініціативи, пов'язані з позашкільним життям. З дитинства діти повинні звикати до самоорганізації. Ініціативність, готовність брати на себе відповідальність, вміння думати і приймати рішення - все це дає програма. Орієнтація на школярів, учнів ліцеїв, сприяє формуванню громадянство суспільства. Такий соціум стає опорою для своєї держави, її помічником у громадській сфері.

Програма "Долучайся!" висвітлює і викорінює ряд проблем. В рамках неї намагаються також вирішувати проблеми молоді. Завдання програми полягає в усуненні дискримінації. Наприклад, гендерної нерівності або обмеження прав людей з інвалідністю. Програма сама по собі демократична і намагається залучити в рівній мірі всі верстви населення. Мета - не вирішувати питання окремих груп, а стати єдиним цілим. В цьому випадку поліпшується комунікація між групами, вони починають діяти в загальних інтересах при вирішенні тих чи інших соціальних питань.

Дізнатися більше про програму вдасться на сайті engage.org.ua. Тут описані основні завдання програми, її нинішні досягнення і подальші плани. Відвідувачі зможуть дізнатися все про партнерах програми. На сайті передбачені форми для зв'язку з представниками проекту.