Закриття підприємства (ЧП, ТОВ, фірми, ТОВ) в нашій країні не таке вже й проста справа, і якщо ви в данний час читаете цю статтю, значить напевно ви в даній послузі потребуєте. Imperium Lux пропонує вам максимально комфортну і безпечну для вас процедуру, тому ліквідація ТОВ буде проходити набагато легше, оскільки всі бюрократичні формальності вони беруть на себе. У їхньому штаті працюють досвідчені юристи, адвокати, арбітражні керуючі, які супроводжують процедури закриття підприємств з 2011 року.

Що таке ліквідація підприємства?

Ліквідація підприємства - це припинення діяльності організації шляхом внесення відповідного запису в ЕГРЮЛ, припинення прав і обов'язків (або їх передача іншій особі).

Таке рішення можуть прийняти засновники підприємства. Дане рішення затверджується Протоколом загальних зборів засновників або Рішенням єдиного учасника.

Детальніше на сайті imlux.com.ua.

Чому може бути прийнято рішення про ліквідацію підприємства?

Причини можуть бути різні:

  • Керівництво і власники відмовляються від подальшої реалізації комерційних планів в силу якихось обставин;
  • Відсутня можливість погасити виникли борги;
  • Є бажання почати бізнес «з чистого аркуша».

Перешкоди при закритті підприємств

На жаль, в Україні в процесі закриття фірми виникає дуже багато перешкод з боку контролюючих органів, подолати які без допомоги кваліфікованих фахівців буває або надзвичайно складно, або надзвичайно дорого. Про це свідчить рейтинг Всесвітнього банку за критерієм простоти ведення бізнесу, в якому Україна посідає 137 місце у світі. А згідно з даними Transparency International за рівнем корупції Україна займає 144 місце (градація від низького до високого).

Для визначення оптимального способу ліквідації підприємства юристи компанії «Imperium Lux» ретельно вивчають документи підприємства і рекомендують спосіб, найбільш зручний для клієнта.

Якщо підприємство є великим, що володіють активами, які мають розвинену інфраструктуру, то до процесу ліквідації слід підходити вкрай обережно, і проводити його поетапно, щоб не порушити перебіг бізнес-процесів власника, і допомогти йому поставити бізнес на нові рейки.

Для невеликих підприємств без боргів найшвидшим є спосіб ліквідації шляхом зміни засновників та директора. Термін її проведення – 20 днів. Дані зміни реєструються в ИФНС. З моменту ліквідації підприємства, колишній керівник не буде нести відповідальність за діяльність фірми після ліквідації. Однак є підводні камені, які можна обговорити на консультації з фахівцем.