Тендер можна прирівняти до конкурсу або типу аукціону, до якого приєднуються компанії, зацікавлені в реалізації послуг або поставок продукції для державних компаній або установ. Та з компаній, яка запропонує найбільш вигідну угоду, виграє торги.


Тендери державні - це для багатьох компаній спосіб залучення великих, часто на кілька років, договорів, де замовником є державна установа. Тому не дивно, що багато компаній із задоволенням користуються можливістю приєднання до державних тендерів, хоча в основному вони не відрізняються від тендерів, що проводяться через приватні компанії. Тут проводяться державні закупівлі онлайн. Однак варто детально ознайомитися із законом про державні закупівлі, оскільки саме на основі закону державні установи проводять торги.


Як і у випадку тендерів, організованих публічними компаніями, існують дві форми торгів: необмежені та обмежені.

- У випадку необмежених торгів в них може взяти участь будь-яка компанія, зацікавлена в реалізації замовлення на користь державного замовника. Критерій вибору тут - найцікавіша пропозиція.

- А тендери обмежені проводяться в два етапи. На першому етапі до громадськості доводиться факт оголошення тендеру, потім компанії, що бажають взяти у ньому участь, подають заявки з проханням про допуск до участі в тендері. Заявки розглядаються за заздалегідь визначеними критеріями, а потім для компаній, які пройшли перший етап, розсилаються запрошення робити оферти. На цьому етапі вибирається найбільш вигідний тендер.

Часто, для того, щоб приступити до такого тендера, необхідно внести депозит. Депозит - це певна сума грошей, яка служить захистом для організатора торгiв від невиконання робіт або послуг компанією, яка взяла участь і виграла тендер.


Хто виграє торги?

Вимоги та підстави тендера можуть бути різні, іноді перемогу приносить тільки приваблива ціна на пропоновані товари або послуги, в інших випадках значення мають також розмір компанії, як довго вона існує на ринку і те, обслуговувала вона раніше клієнтів з тієї ж галузі, що і організатор тендеру.

Слід водночас підкреслити, що тендер - це не єдина форма подання державних контрактів, яку передбачає закон, крім тендерів існує можливість переговорів, діалогу, запиту про ціну або аукціону в електронному вигляді. Однак, щоб державні установи могли скористатися ними повинні бути виконані визначені законом умови, а тендер - це форма, якою можуть скористатися всі державні суб'єкти.