Навіть в розпещених комунальними послугами великих містах гарячим водопостачанням можуть похвалитися не всі. Щорічні перевірки теплових мереж, часті аварії, ремонт сусідів з відключенням від води всього під'їзду – ситуація, знайома багатьом. У подібних умовах встановлювати автономну систему нагріву води просто необхідно. Різних варіантів тут всього три: це - газові котли, а також проточні та накопичувальні електричні нагрівачі води. Щоб встановити котел, потрібно дозвіл, отримання якого вимагає чималих часових витрат (в кращому випадку). Проточний водонагрівач вимагає наявності електричної проводки високої потужності (порядку 10-20 кіловат), тому такий варіант недоступний для більшості жителів нашої країни. Логічно, що найкращим виходом забезпечити себе гарячою водою є установка електричного накопичувального водонагрівача, званого також бойлером. В каталозі на https://www.teplobak.com.ua/ua/catalog/ представлено широкий вибір бойлерів для гарячого водопостачання. Давайте ж дізнаємося, як вибрати водонагрівач.
Бойлер - це особливий теплоізольований бак. Його обсяг може становити від 5 до 300 літрів. Бойлер має 1 або 2 трубчастих електронагрівача і термостат, який відключає нагрівач при досягненні водою потрібно температури, включає при її охолодженні.
Повний бак може прогріватися до максимальної температури (як правило, близько 70-80 ° С) за час від 15-20 хвилин до 3 годин і більше. Залежить його ефективність від обсягу бака і потужності приладу.
Безумовно, перше питання, яке потрібно задати собі перед покупкою накопичувального нагрівача - якого обсягу бака буде достатньо? Відповідь «чим бак більше - тим краще» тут не буде правильним - окрім очевидного економічного чинника, пов'язаного зі значним витратою електроенергії, величезний бойлер займе багато простору у вашому будинку, крім того, час нагрівання води у нього буде в середньому більшим, ніж у маленького . Тобто, раціонально оцінюйте свої потреби.
Якщо гаряча вода хоча б іноді з'являється в трубах, і на неї встановлений лічильник - можете самостійно розрахувати потрібний обсяг. Підсумкове значення варто збільшити на 30%: справа в тому, що одночасно з відбором нагрітої рідини з бака в нього доливається холодна вода, а в результаті змішування її вихід становить близько 70-75% від номінальної місткості.
Для монтажу бойлера потрібно обрати вільне місце на стіні ванної кімнати, та переконатися в міцності стіни.