Бизнесмены Мариуполя отправили письмо Яценюку

Мариупольские бизнесмены обратились к премьер-министру Украины с просьбой внести изменения в налоговый кодекс Украины, тем самым, поддержать малый и средний бизнес в нашем городе. Депутат Александр Тихонский зачитал текст обращения. Депутаты горсовета на сессии поддержали обращение.

 Текст обращения

 Прем’єр-міністру України пану Яценюку А. П.

  Міністру економічного розвитку і торгівлі України пану Абромавичусу А.

 Голові Державної фіскальної служби України пану Білоусу І. О.

Голові Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва  пані Ляпіной К.М.

КЛОПОТАННЯ

Щодо необхідності внесення змін до Податкового Кодексу України

Вельмишановні панове!

У зв’язку з великою кількістю звернень, які надходять від громадян та підприємців прошу Вас розглянути пропозиції щодо внесення змін у Податковий Кодекс України з метою забезпечення підтримки громадян та суб’єктів господарювання, що зареєстровані та здійснюють діяльність на території Донецької та Луганської областей.

За даними ООН станом на 06 лютого 2015 року в результаті неоголошеної війни проти України загинуло 5,5 тисяч людей, кількість ранених досягла 12,5 тисяч. Більше ніж  980 000 мешканців вимушено  покинули Донбас (а за неофіційними даними – ця цифра становить майже 1 500 000 біженців). Збитки від руйнування  промислових підприємств, інфраструктури, житлових будинків  оцінюються  мільярдами доларів.

Тому безперечно,  умови життя та ведення бізнесу  у цих регіонах значно погіршилися у порівнянні з іншими  регіонами України, але на жаль це не знайшло відображення у фіскальній політиці держави, що ставить підприємців та  населення на межу виживання.

Наприклад, як можна вимагати сплати податку на землю, яка фактично не може бути використана суб’єктом  господарювання чи громадянином за цільовим призначенням, тому що вона замінована або на якій ведуться бойові дії;  як в умовах суцільного руйнування житла та соціальних об’єктів вимагати сплати податку на нерухомість; як можна стягувати податок на додану вартість з благодійної допомоги , наданої учасникам АТО, або постраждалим від тероризму; про які штрафні санкції, пені та податкову заставу за несвоєчасну сплату податків може йти мова, коли підприємці фактично роблять неможливе продовжуючи у військових умовах роботу  підприємств  та зберігаючи робочі місця?

Прийнятий Закон України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції»  від 02 вересня 2014 року №1669-VII , який вступив в дію 15.10.14 року передбачав заходи щодо підтримки суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність на території АТО, та фізичних осіб які там мешкають, але  й досі Кабінет Міністрів України, якому було доручено визначити перелік населених пунктів, які потрапляють під дію цього закону, так їх і не визначив.

Безперечно, при збереженні такої агресивної фіскальної політики, яка не враховує існуючу реальність, для бізнесу в постраждалих  регіонах залишається  тільки один вихід – банкрутство, що в свою чергу  призведе до значного збільшення кількості  безробітних, вимушених переселенців та подальшого погіршення соціально-економічного становища не тільки в Донбасі але і в цілому в Україні,  що є неприпустимим!

Вважаю, що настав час, коли Україні необхідно продемонструвати світу приклад ефективного вирішення накопичених соціально-економічних проблем та створення принципово нових, що відповідають національним інтересам та необхідних для бізнесу умов ведення підприємницької діяльності.

Запропоновані зміни допоможуть створити умови для  збереження бізнесу на постраждалих територіях та зменшити соціально-економічну напругу в регіоні.

У зв'язку з вищевикладеним, пропонуємо дати доручення відповідним структурам розглянути пропозиції  щодо  внесення змін до Податкового Кодексу України в частині оподаткування громадян та суб’єктів господарювання, що зареєстровані та здійснюють діяльність на території Донецької та Луганської областей:

1. Не застосовувати штрафні санкції та пені до суб’єктів господарювання, що зареєстровані та здійснюють діяльність на території Донецької та Луганської областей за несплату (несвоєчасну) сплату податкових зобов’язань та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на період проведення  антитерористичної операції. 

2.Скасувати застосовані з 14 квітня 2014р. штрафні санкції та пені застосовані до суб’єктів  господарювання, що зареєстровані та здійснюють діяльність на території   Донецької та Луганської областей за  несплату (несвоєчасну) сплату податкових зобов’язань та єдиного внеску на загальнообов’язкове  державне соціальне страхування.

3. Суб’єктам господарювання, що зареєстровані та здійснюють діяльність на території   Донецької та Луганської областей розстрочити податковий борг, який виник після 14 квітня 2014року на строк не менше ніж 365 днів  від дати,  після закінчення антитерористичної операції.

4.Запровадити з 1 січня 2015 року  для суб’єктів господарювання, що зареєстровані та здійснюють діяльність на території Донецької та Луганської областей оподаткування доходів, отриманих від продажу товарів (робіт, послуг) за касовим методом, тобто датою виникнення податкових зобов’язань з податку на прибуток та податку на додану вартість  є дата надходження грошових коштів  на банківський рахунок (або в касу), або дата проведення інших видів оплати за продані товари (роботи, послуги).

5. З 14 квітня 2014 рокунадати суб’єктам підприємницької діяльності  податкові пільги по звільненню від оподаткування податком на додану вартість  благодійної допомоги наданої у вигляді товарів (робіт, послуг)  учасникам антитерористичної операції, а також благодійним фондам (у тому числі волонтерським організаціям) для допомоги постраждалим від терористичних актів та воєнних дій. 

6. Гарантувати мобілізованої особі збереження робочого місця. Запровадити механізм відшкодування суб’єктам підприємницької діяльності  документально підтверджених витрат, пов’язаних із виплатою середньої заробітної плати, включаючи обов’язкові податки і збори тимчасово  мобілізованим  працівникам. Пропонується понесені витрати відшкодовувати суб’єктам підприємницької діяльності шляхом заліку по сплаті будь-яких податків до Державного бюджету України.

7. Надати пільги мобілізованим робітникам щодо звільнення від оподаткування військовим  збором  отриманих  доходів у грошових та інших формах.

8. Відкласти до 2016 року запровадження податку на нерухомість для суб’єктів підприємницької діяльності та громадян, нерухомість яких зареєстрована  на території   Донецької та Луганської областей.

9. Звільнити у 2015 році від сплати за користування земельними ділянками  державної та комунальної власності громадян та суб’єктів господарювання, земельні ділянки яких зареєстровані на території Донецької та Луганської областей.

10. Ввести мораторій на проведення всіх видів документальних планових (позапланових) перевірок податковими органами всіх суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території  Донецької та Луганської областей.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Реклама
Мечтаете о новом телевизоре, стиральной машине, домашнем кинотеатре или телефоне? Задумали сделать ремонт, поменять мебель или просто решили отдохнуть? АЗОВСКАЯ КРЕДИТНАЯ КОМПАНИЯ может легко осуществить все ваши мечты! Воспользовавшись кредитом «На осуществление любого желания» Вы сможете получить все, что хотите, не откладывая это на потом! Почему Вам выгодно взять кредит в АЗОВСКОЙ КРЕДИТНОЙ КОМПАНИИ? - Не нужно копить необходимую сумму для осуществлени...
Общество
В МКР "Черемушки" среди жилых домов  грозит обосноваться новый объект, о чем свидетельствует огороженная территория на улице Ласкова, за которой активно ведется строительство. На месте нынешней стройки был старый дом, когда его хозяйка - пожилая женщина умерла - данный участок купили и началось... Люди предполагают, что на месте дома строится  рынок. Перед тем, как начать здесь работы, с жителями данный вопрос не оговорили, а ведь если менять целевое назна...
Общество
Подводим итоги минувшей недели. Представляем рейтинг ТОП-5 самых громких и обсуждаемых новостей В Мариуполь приедет Президент Украины Петр Порошенко Президент Украины Петр Порошенко, посетил Мариуполь. В рамках визита была запланирована его встреча со студентами. В мариупольских ВУЗах к этому мероприятию готовились заранее - были составлены и утверждены списки студентов. В Мариуполе начнут массово избавляться от металлических гаражей В Мариуполе разрабатыв...
Общество
На стене одного из домов по проспекту Мира теперь красуется новый мурал.  Как стало известно, его создал мариупольский художник Александр Писарчук. Свою работу он назвал «Цель» и появилась она на месте разрушенного мурала «Канарейка». «Это, скорее, реставрация. Хотелось оставить это место за собой»,- отметил художник. Краску для создания нового рисунка помогла приобрести компания «Місто для людей», которая обслуживает этот дом. Для этого они специально раз...
Общество
Наблюдатели ОБСЕ зафиксировали новый обстрел в Саханке.Об этом сообщается в отчете СММ.Наблюдатели зафиксировали свежую воронку, возникшую в результате обстрела в жилом районе поселка Саханка . 12 октября на ул. Октябрьской, 39, команда СММ зафиксировала свежую воронку (диаметр - 1,5 м и глубина - 50 см) в саду заброшенного дома. По оценке Миссии, воронка образовалась от попадания минометной мины (82 мм), выпущенной с юго-запада. Житель Саханка рассказал С...
Происшествия
Пророссийские террористы 28 раз обстреляли позиции ВСУ. Есть пострадавшие.Об этом сообщает Штаб ООС. За прошедшие сутки боевики 23 раза открывали огонь по позициям украинских войск. При этом они 4 раза применяли вооружение, Запрещенное минскими договоренностями. Террористы вели прицельный огонь из минометов калибра 82 мм, гранатометов различных систем, крупнокалиберных пулеметов и стрелкового оружия. "Российско-оккупационные войска осуществляли обстрелы по...
Общество
Сегодня с 18:30 до 21:00 мариупольцы и гости города могут полюбоваться вечерними небесными светилами. «Совместно с администрацией «Башни» мы проводим наблюдения за Луной и планетами. Для этого на самом верхнем этаже будет выставлен телескоп, в который все желающие смогут созерцать ночное небо», - рассказал 0629 заместитель руководителя мариупольского астрономического луба «Кассини» Федор Каменский. В «Кассини» отмечают, что в настоящее время наблюдается мо...
Происшествия
Сегодня на центральной площади поселка Сартана прошел молебен по погибшим 14 октября 2014 года. 4 года назад с оккупированной боевиками территории поселка Р.Люксембург российско-оккупационные войска обстреляли похоронную процессию в Сартане. На глазах у своих родственников погибли 7 мирных жителей. 18 получили ранения разной степени тяжести. Также  снарядами были уничтожены сельскохозяйственные постройки на окраине Сартаны. ОБСЕ дала официальное заключени...
Происшествия
Вчера во время гонок, которые проходили на мариупольском аэродроме, произошло ДТП - разбился мотоциклист. Об этом 0629 сообщают очевидцы происшествия. ДТП произошло с одним из участников заезда на глазах у зрителей. "Во время заездов на ускорение двух мотоциклистов, один из них не справился с управлением, и на высокой скорости вылетел из мотоцикла. Водитель, отделался ссадинами, и самостоятельно покинул место происшествия", - говорят очевидцы. Подробности...