Бизнесмены Мариуполя отправили письмо Яценюку - 0629.com.ua

Бизнесмены Мариуполя отправили письмо Яценюку

Мариупольские бизнесмены обратились к премьер-министру Украины с просьбой внести изменения в налоговый кодекс Украины, тем самым, поддержать малый и средний бизнес в нашем городе. Депутат Александр Тихонский зачитал текст обращения. Депутаты горсовета на сессии поддержали обращение.

 Текст обращения

 Прем’єр-міністру України пану Яценюку А. П.

  Міністру економічного розвитку і торгівлі України пану Абромавичусу А.

 Голові Державної фіскальної служби України пану Білоусу І. О.

Голові Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва  пані Ляпіной К.М.

КЛОПОТАННЯ

Щодо необхідності внесення змін до Податкового Кодексу України

Вельмишановні панове!

У зв’язку з великою кількістю звернень, які надходять від громадян та підприємців прошу Вас розглянути пропозиції щодо внесення змін у Податковий Кодекс України з метою забезпечення підтримки громадян та суб’єктів господарювання, що зареєстровані та здійснюють діяльність на території Донецької та Луганської областей.

За даними ООН станом на 06 лютого 2015 року в результаті неоголошеної війни проти України загинуло 5,5 тисяч людей, кількість ранених досягла 12,5 тисяч. Більше ніж  980 000 мешканців вимушено  покинули Донбас (а за неофіційними даними – ця цифра становить майже 1 500 000 біженців). Збитки від руйнування  промислових підприємств, інфраструктури, житлових будинків  оцінюються  мільярдами доларів.

Тому безперечно,  умови життя та ведення бізнесу  у цих регіонах значно погіршилися у порівнянні з іншими  регіонами України, але на жаль це не знайшло відображення у фіскальній політиці держави, що ставить підприємців та  населення на межу виживання.

Наприклад, як можна вимагати сплати податку на землю, яка фактично не може бути використана суб’єктом  господарювання чи громадянином за цільовим призначенням, тому що вона замінована або на якій ведуться бойові дії;  як в умовах суцільного руйнування житла та соціальних об’єктів вимагати сплати податку на нерухомість; як можна стягувати податок на додану вартість з благодійної допомоги , наданої учасникам АТО, або постраждалим від тероризму; про які штрафні санкції, пені та податкову заставу за несвоєчасну сплату податків може йти мова, коли підприємці фактично роблять неможливе продовжуючи у військових умовах роботу  підприємств  та зберігаючи робочі місця?

Прийнятий Закон України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції»  від 02 вересня 2014 року №1669-VII , який вступив в дію 15.10.14 року передбачав заходи щодо підтримки суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність на території АТО, та фізичних осіб які там мешкають, але  й досі Кабінет Міністрів України, якому було доручено визначити перелік населених пунктів, які потрапляють під дію цього закону, так їх і не визначив.

Безперечно, при збереженні такої агресивної фіскальної політики, яка не враховує існуючу реальність, для бізнесу в постраждалих  регіонах залишається  тільки один вихід – банкрутство, що в свою чергу  призведе до значного збільшення кількості  безробітних, вимушених переселенців та подальшого погіршення соціально-економічного становища не тільки в Донбасі але і в цілому в Україні,  що є неприпустимим!

Вважаю, що настав час, коли Україні необхідно продемонструвати світу приклад ефективного вирішення накопичених соціально-економічних проблем та створення принципово нових, що відповідають національним інтересам та необхідних для бізнесу умов ведення підприємницької діяльності.

Запропоновані зміни допоможуть створити умови для  збереження бізнесу на постраждалих територіях та зменшити соціально-економічну напругу в регіоні.

У зв'язку з вищевикладеним, пропонуємо дати доручення відповідним структурам розглянути пропозиції  щодо  внесення змін до Податкового Кодексу України в частині оподаткування громадян та суб’єктів господарювання, що зареєстровані та здійснюють діяльність на території Донецької та Луганської областей:

1. Не застосовувати штрафні санкції та пені до суб’єктів господарювання, що зареєстровані та здійснюють діяльність на території Донецької та Луганської областей за несплату (несвоєчасну) сплату податкових зобов’язань та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на період проведення  антитерористичної операції. 

2.Скасувати застосовані з 14 квітня 2014р. штрафні санкції та пені застосовані до суб’єктів  господарювання, що зареєстровані та здійснюють діяльність на території   Донецької та Луганської областей за  несплату (несвоєчасну) сплату податкових зобов’язань та єдиного внеску на загальнообов’язкове  державне соціальне страхування.

3. Суб’єктам господарювання, що зареєстровані та здійснюють діяльність на території   Донецької та Луганської областей розстрочити податковий борг, який виник після 14 квітня 2014року на строк не менше ніж 365 днів  від дати,  після закінчення антитерористичної операції.

4.Запровадити з 1 січня 2015 року  для суб’єктів господарювання, що зареєстровані та здійснюють діяльність на території Донецької та Луганської областей оподаткування доходів, отриманих від продажу товарів (робіт, послуг) за касовим методом, тобто датою виникнення податкових зобов’язань з податку на прибуток та податку на додану вартість  є дата надходження грошових коштів  на банківський рахунок (або в касу), або дата проведення інших видів оплати за продані товари (роботи, послуги).

5. З 14 квітня 2014 рокунадати суб’єктам підприємницької діяльності  податкові пільги по звільненню від оподаткування податком на додану вартість  благодійної допомоги наданої у вигляді товарів (робіт, послуг)  учасникам антитерористичної операції, а також благодійним фондам (у тому числі волонтерським організаціям) для допомоги постраждалим від терористичних актів та воєнних дій. 

6. Гарантувати мобілізованої особі збереження робочого місця. Запровадити механізм відшкодування суб’єктам підприємницької діяльності  документально підтверджених витрат, пов’язаних із виплатою середньої заробітної плати, включаючи обов’язкові податки і збори тимчасово  мобілізованим  працівникам. Пропонується понесені витрати відшкодовувати суб’єктам підприємницької діяльності шляхом заліку по сплаті будь-яких податків до Державного бюджету України.

7. Надати пільги мобілізованим робітникам щодо звільнення від оподаткування військовим  збором  отриманих  доходів у грошових та інших формах.

8. Відкласти до 2016 року запровадження податку на нерухомість для суб’єктів підприємницької діяльності та громадян, нерухомість яких зареєстрована  на території   Донецької та Луганської областей.

9. Звільнити у 2015 році від сплати за користування земельними ділянками  державної та комунальної власності громадян та суб’єктів господарювання, земельні ділянки яких зареєстровані на території Донецької та Луганської областей.

10. Ввести мораторій на проведення всіх видів документальних планових (позапланових) перевірок податковими органами всіх суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території  Донецької та Луганської областей.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

продолжение темы
Стало известно как мужчине оторвало руку взрывом под Мариуполем.Об этом сообщили ОБСЕ в своем отчете.Миссия СММ уточняла сообщение о том, что 6 апреля мужчина получил ранение в результате взрыва около села  Федоровка (Мангушский раойн). 18 апреля в больнице Мариуполя наблюдатели видели мужчину (в возрасте 60-70 лет), у которого запястье была ампутировано и перевязана правая рука. Он рассказал, что взрыв произошел после полудня 6 апреля в результате срабаты...
#Субботний разговор
«Steelman – профессия будущего» - конкурс с таким названием сейчас проводится в мариупольских школах. Объявил его, конечно, Метинвест. И приз назначил соблазнительный – «15 финалистов конкурса вместе со своими педагогами смогут встретиться для интересного общения с топ-менеджерами металлургических предприятий Мариуполя Группы Метинвест».  Энвер Цкитишвили и Тарас Шевченко в виде главного приза за эссе с размышлениями о профессии металлургов и их вкладе в ж...
Происшествия
ВСУ на Донбассе ликвидировали трех террористов.Об этом сообщает Штаб ООС. 19 апреля НВФ Российской Федерации 10 раз нарушили режим прекращения огня, из них 4 раза противник применил запрещено минского договоренностями вооружение - минометы калибров 120 и 82 мм. В Донецкой области боевики восемь раз обстреляли позиции ВСУ. Дважды из минометов калибра 120 мм - в районе населенных пунктов Павлополь и Водяное, из минометов калибра 82 мм - у населенного пункта...
"Good weekend"
На выходных в Мариуполе пройдут множество мероприятий. Мы собрали для вас 5 самых интересных и ярких событий ближайших выходных. Открытие гоночного сезона «Timeattack» пройдет на территории старого аэродрома в субботу, 20 апреля в 10.00. Здесь состоятся официальные соревнования при поддержке управления по физической культуры и спорта Мариупольского городского совета. Принять участие в заездах смогут все желающие. Вторым ярким событием станет открытие мото...
Общество
ВСУ ликвидировали российского наемника из Ханты-Мансийска под Мариуполем.Об этом написал в соцсетях один из террористов т.н. "ДНР" Дмитрий Яремко.13 апреля 2019 года под Мариуполем в районе оккупированного поселка Ленинское погиб очередной боевик. Это был наемник из России,  уроженец Ханты-Мансийска Шелуха Николай Николаевич   30.08. 1987 г. р.Мужчина воевал за террористов в составе т.н. 9-ого отдельного штурмового полк морской пехоты первого армейского ко...
Блог 0629
Частная предпринимательница Дузь, по заказу какой-то организации в Мариуполе (назвать заказчика нам отказались) проводит социологическое исследование. Цель исследования прозрачна и понятна: узнать, как горожане относятся к действующей городской администрации, Метинвесту и некоторым публичным персонам в Мариуполе. Замечаете ли вы перемены в городе? Доверяете ли Вадиму Бойченко? А Махсме, Таруте, Тернавскому, Цкитишвили? Как вы думаете, полезен или вреден дл...
Криминал
Работник исполнительной службы Главного территориального управления юстиции требовал 12 тыс. грн. взятки от мариупольца.Об этом сообщает пресс-служба Центрально отдела полиции. Следователи Центрального отдела совместно с работниками прокуратуры №1 Мариуполя и сотрудниками Управления защиты экономики в Донецкой области Департамента защиты экономики Национальной полиции Украины разоблачили на взятке должностное лицо, сотрудницу Государственной исполнительной...
Реклама
Самый большой выбор кухонной мебели. От бюджетных комплектов до недорогих дизайнерских. Салон "Кухни" компании "Интерком" представляет большой ассортимент кухонной мебели в наличии и изготовление по индивидуальному заказу. В выставочном зале представлены все направления и стили кухонной мебели: от классических до стильных современных. Наш каталог в facebook.com Наша страничка vk.com/interkom87 Наша страница в instagram.com/intercomvalery Видеоролик сал...
Происшествия
Пассажирский поезд  №104 Мариуполь - Киев, который должен был отправиться в путь в 14.50, уже почти два часа стоит на станции. Об этом 0629 сообщили пассажиры.  По предварительной информации, на мосту, в районе станции Сартана, завалился вагон хопер-дозатор и есть угроза обвала состава на железнодорожные пути. Как сообщает пресс-служба компании "Метинвест", арендованный МК «Азовсталь»  тепловоз двигался груженный агломератом двигался со стороны комбината и...
Новости по теме
Мариупольским металлургам упростили задачу: теперь доказать производственную травму станет легче
Квартира для мариупольского прокурора, или Схема, как бесплатно получить жилье, - ВИДЕО
В Донецкой области обнаружены аномальные избирательные участки и округа
Горсовет прислал Крайнего. Суд не увидел состава правонарушения в деле про тарифный митинг, - ВИДЕО
На избирательном участке в Каменске искали гранату
Дело про самоуправство горсовета: муниципалитет считает, что действует в рамках закона
Реконструкция пл. Свободы: мариупольский муниципалитет опроверг обвинения в свой адрес
В Мариупольском горсовете разъяснили решение о премировании мэра и его заместителей
В Мариуполе сгоревшее здание полиции передали на баланс города
Секретариат Мариупольского горсовета ответил на обвинения главы КСН «Западный»