Бизнесмены Мариуполя отправили письмо Яценюку - 0629.com.ua

Бизнесмены Мариуполя отправили письмо Яценюку

Мариупольские бизнесмены обратились к премьер-министру Украины с просьбой внести изменения в налоговый кодекс Украины, тем самым, поддержать малый и средний бизнес в нашем городе. Депутат Александр Тихонский зачитал текст обращения. Депутаты горсовета на сессии поддержали обращение.

 Текст обращения

 Прем’єр-міністру України пану Яценюку А. П.

  Міністру економічного розвитку і торгівлі України пану Абромавичусу А.

 Голові Державної фіскальної служби України пану Білоусу І. О.

Голові Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва  пані Ляпіной К.М.

КЛОПОТАННЯ

Щодо необхідності внесення змін до Податкового Кодексу України

Вельмишановні панове!

У зв’язку з великою кількістю звернень, які надходять від громадян та підприємців прошу Вас розглянути пропозиції щодо внесення змін у Податковий Кодекс України з метою забезпечення підтримки громадян та суб’єктів господарювання, що зареєстровані та здійснюють діяльність на території Донецької та Луганської областей.

За даними ООН станом на 06 лютого 2015 року в результаті неоголошеної війни проти України загинуло 5,5 тисяч людей, кількість ранених досягла 12,5 тисяч. Більше ніж  980 000 мешканців вимушено  покинули Донбас (а за неофіційними даними – ця цифра становить майже 1 500 000 біженців). Збитки від руйнування  промислових підприємств, інфраструктури, житлових будинків  оцінюються  мільярдами доларів.

Тому безперечно,  умови життя та ведення бізнесу  у цих регіонах значно погіршилися у порівнянні з іншими  регіонами України, але на жаль це не знайшло відображення у фіскальній політиці держави, що ставить підприємців та  населення на межу виживання.

Наприклад, як можна вимагати сплати податку на землю, яка фактично не може бути використана суб’єктом  господарювання чи громадянином за цільовим призначенням, тому що вона замінована або на якій ведуться бойові дії;  як в умовах суцільного руйнування житла та соціальних об’єктів вимагати сплати податку на нерухомість; як можна стягувати податок на додану вартість з благодійної допомоги , наданої учасникам АТО, або постраждалим від тероризму; про які штрафні санкції, пені та податкову заставу за несвоєчасну сплату податків може йти мова, коли підприємці фактично роблять неможливе продовжуючи у військових умовах роботу  підприємств  та зберігаючи робочі місця?

Прийнятий Закон України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції»  від 02 вересня 2014 року №1669-VII , який вступив в дію 15.10.14 року передбачав заходи щодо підтримки суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність на території АТО, та фізичних осіб які там мешкають, але  й досі Кабінет Міністрів України, якому було доручено визначити перелік населених пунктів, які потрапляють під дію цього закону, так їх і не визначив.

Безперечно, при збереженні такої агресивної фіскальної політики, яка не враховує існуючу реальність, для бізнесу в постраждалих  регіонах залишається  тільки один вихід – банкрутство, що в свою чергу  призведе до значного збільшення кількості  безробітних, вимушених переселенців та подальшого погіршення соціально-економічного становища не тільки в Донбасі але і в цілому в Україні,  що є неприпустимим!

Вважаю, що настав час, коли Україні необхідно продемонструвати світу приклад ефективного вирішення накопичених соціально-економічних проблем та створення принципово нових, що відповідають національним інтересам та необхідних для бізнесу умов ведення підприємницької діяльності.

Запропоновані зміни допоможуть створити умови для  збереження бізнесу на постраждалих територіях та зменшити соціально-економічну напругу в регіоні.

У зв'язку з вищевикладеним, пропонуємо дати доручення відповідним структурам розглянути пропозиції  щодо  внесення змін до Податкового Кодексу України в частині оподаткування громадян та суб’єктів господарювання, що зареєстровані та здійснюють діяльність на території Донецької та Луганської областей:

1. Не застосовувати штрафні санкції та пені до суб’єктів господарювання, що зареєстровані та здійснюють діяльність на території Донецької та Луганської областей за несплату (несвоєчасну) сплату податкових зобов’язань та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на період проведення  антитерористичної операції. 

2.Скасувати застосовані з 14 квітня 2014р. штрафні санкції та пені застосовані до суб’єктів  господарювання, що зареєстровані та здійснюють діяльність на території   Донецької та Луганської областей за  несплату (несвоєчасну) сплату податкових зобов’язань та єдиного внеску на загальнообов’язкове  державне соціальне страхування.

3. Суб’єктам господарювання, що зареєстровані та здійснюють діяльність на території   Донецької та Луганської областей розстрочити податковий борг, який виник після 14 квітня 2014року на строк не менше ніж 365 днів  від дати,  після закінчення антитерористичної операції.

4.Запровадити з 1 січня 2015 року  для суб’єктів господарювання, що зареєстровані та здійснюють діяльність на території Донецької та Луганської областей оподаткування доходів, отриманих від продажу товарів (робіт, послуг) за касовим методом, тобто датою виникнення податкових зобов’язань з податку на прибуток та податку на додану вартість  є дата надходження грошових коштів  на банківський рахунок (або в касу), або дата проведення інших видів оплати за продані товари (роботи, послуги).

5. З 14 квітня 2014 рокунадати суб’єктам підприємницької діяльності  податкові пільги по звільненню від оподаткування податком на додану вартість  благодійної допомоги наданої у вигляді товарів (робіт, послуг)  учасникам антитерористичної операції, а також благодійним фондам (у тому числі волонтерським організаціям) для допомоги постраждалим від терористичних актів та воєнних дій. 

6. Гарантувати мобілізованої особі збереження робочого місця. Запровадити механізм відшкодування суб’єктам підприємницької діяльності  документально підтверджених витрат, пов’язаних із виплатою середньої заробітної плати, включаючи обов’язкові податки і збори тимчасово  мобілізованим  працівникам. Пропонується понесені витрати відшкодовувати суб’єктам підприємницької діяльності шляхом заліку по сплаті будь-яких податків до Державного бюджету України.

7. Надати пільги мобілізованим робітникам щодо звільнення від оподаткування військовим  збором  отриманих  доходів у грошових та інших формах.

8. Відкласти до 2016 року запровадження податку на нерухомість для суб’єктів підприємницької діяльності та громадян, нерухомість яких зареєстрована  на території   Донецької та Луганської областей.

9. Звільнити у 2015 році від сплати за користування земельними ділянками  державної та комунальної власності громадян та суб’єктів господарювання, земельні ділянки яких зареєстровані на території Донецької та Луганської областей.

10. Ввести мораторій на проведення всіх видів документальних планових (позапланових) перевірок податковими органами всіх суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території  Донецької та Луганської областей.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Общество
Уже несколько месяцев  в Мариуполе "гастролирует" 38-летний гражданин Польши по имени Олек. Участник музыкальной группы в прошлом, за два  последних месяца  успел  сильно напугать одних мариупольцев и подружиться  с другими. История его похождений началась в октябре, когда он оставил свой рюкзак без присмотра  на 6 часов в центре Мариуполя. С тех пор приключения молодого человека не закончились... Теперь иностранца  боятся жители улицы Азовстальской. Они и...
Воскресная почта
Некие люди из-за поребрика навоняли тут нам, в Мариуполе, своими аммиачными непристойностями. Но это нисколько не помешало нам вдохнуть другого аромата. Аромата величия (шутка).Просто мы, несмотря на провокации и фейки, реализовали главный проект этого года – рейтинг самых влиятельных людей в Мариуполе. И гордо рапортуем вам об этом. Важные новости ТОП-30 самых влиятельных людей в Мариуполе впервые проводился по инициативе 0629.com.ua. Нам очень хотелось п...
Новости компаний
Новый Год - наиболее ожидаемый праздник в каждой семье. В этот момент создается сказочная атмосфера, способствующая реализации загаданных желаний. Только в Новый Год каждый ребенок и взрослый истинно верит в чудо. Все активно загадывают желания, получают массу позитивных эмоций и заряд на весь 2019 г. Как встретить Новый Год весело и незабываемо? Главные гости праздника - Дед Мороз и Снегурочка, посещающие нас из самой Лапландии. Любимцы взрослых и детей с...
Общество
В Мариуполе презентовали 20 чешских трамваев, которые раньше курсировали на улицах Риги. После капитального ремонта они будут следовать по маршруту № 10.  Об этом стало известно на презентации новой троллейбусной линии по улице Куприна.  Всего в город поступило 20 подержанных трамваев, 11 из которых уже вышли на линию.  Каждому из вагонов около 15 лет. Стоимость одного такого вагона, по словам представителей МТТУ, составляет 1 млн 700 тысяч гривен. Деньги...
Происшествия
Снайпер террористов убил бойца ВСУ.Об этом сообщает Штаб ООС. 15 декабря боевики 12 раз нарушили режим прекращения огня. Они продолжили продолжает применить вооружение, запрещенное Минскими соглашениями. Террористы открывали огонь из минометов калибра 120 и 82 мм по позициям Объединенных сил недалеко от населенного пункта Крымское, что на Луганском направлении и в районе поселков Гнутово и Водяное около Мариуполя. "Также российские оккупанты вели огонь из...
Общество
Рассвет над Таллинном несмело пробивается сквозь густой балтийский туман. Таллиннский рассвет   такой же стыдливо-розовый, как и щеки Гройсмана, когда тот объявлял с телеэкранов о повышении цен на газ для населения.  Таким же был рассвет здесь  давным-давно, когда  датский король Вольдемар, пытался завоевать непокорных язычников эстов (предков современных эстонцев).  Тогда Вольдемар увидел на розовом небе, конечно же,   не две щеки Гройсмана, символизирующ...
Новости компаний
На тщательный мейкап не всегда есть время, поэтому в арсенале настоящей женщины должны быть быстрые и эффективные техники и бьюти-хаки. Как навести красоту за 5 минут, рассказали французские визажисты известного бренда Лореаль Париж. Подготовьте лицо По правилам, декоративная косметика наносится только на очищенное лицо и после легкого крема с не липкой текстурой. Чтобы сэкономить время, используйте очищающее и тонизирующее средство 2-в-1. Некоторые кремы...
Сейчас
Около часа назад на ул. Покрышкина произошло ДТП с пострадавшими. Как сообщает корреспондент 0629 с места событий, здесь столкнулись 3 автомобиля - "Форд", "Ауди" и "Дэу". В результате столкновения пострадало 3 пассажира "Ауди" - женщина и двое детей. Известно, что травмы у детей легкие, а женщина в тяжелом состоянии. Пострадавших доставили в лечебные учреждения города. На месте работают сотрудники полиции, которые выясняют обстоятельства аварии.  Движение...
Общество
Сегодня в Мариуполе открыли движение городского транспорта по улице Куприна - от АС-2 до ТРЦ “Порт City”. По линии на маршрутах № 12 и 5 будут ездить 9 троллейбусов. Расписание движения троллейбуса №5 разработано с учетом графика движения поездов железнодорожного вокзала. Об этом сегодня на презентации новой линии сообщил мэр Мариуполя Вадим Бойченко. Как отметил городской голова, новая линия позволит 2,5 тысячам жителей МКР 13, 17, 21 добираться в центр,...