• Головна
  • Общественность Мариуполя потребовала от Президента отменить закон об особом статусе Донбасса
12:57, 17 вересня 2014 р.

Общественность Мариуполя потребовала от Президента отменить закон об особом статусе Донбасса


 В Мариуполе начался сбор подписей под обращением к Президенту Украины.

Мариупольцы считают закон об особенности самоуправления на оккупированных территориях Донецкой и Луганской областей таким, который не отвечает Конституции, не обеспечивает территориальной целостности Украины, не гарантирует безопасности территорий, в том числе и Мариуполя, прилегающих к оккупированным районам.

 Мариупольцы требуют отмены закона и публичного разъяснения его целесообразности.

 Приводим полный текст обращения:

ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДИ МАРІУПОЛЯ
            Ми, громадяни України, мешканці Маріуполя — міста, яке героїчно і саможертвенно  об”єдналось заради цілісності нашої держави, місто, яке з допомогою українських військових побороло сепаратизм і відбиває агресію регулярних окупаційних військ російської армії,

 у зв”язку з прийняттям 16 вересня 2014 року Верховною Радою України Законів «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» та «Про недопущення переслідування і покарання осіб-учасників подій на території Донецької і Луганської областей»

заявляємо:

 

- Закони прямо суперечать статті 2 Конституції нашої держави у частині територіальної цілісності та унітарності України та статті 21 Конституції України у частині рівності громадян у своїх правах і свободах.

- Новоухвалені закони фактично легітимізують бандформування, які уже протягом півроку тероризують українські Донеччину і Луганщину. Прийняття та подальше виконання цих законів не тільки не принесе мир у Маріуполь, Слов’янськ, Артемівськ та інші звільнені від терористів та окупантів міста Донеччини, але й ставить під загрозу удару решту областей Сходу та Півдня України: Харківщину, Запорізьку область, Херсонщину, Миколаївщину, Дніпропетровщину та Одещину. 

–  Закони не враховують загрозу безпеці Маріуполя та інших міст, що знаходяться у безпосередній близькості до зони АТО, які є прифронтовими і ніяк не захищеними від диверсій з боку терористів т. зв. «ДНР» та «ЛНР». У злочинців немає жодних перешкод на шляху їх переміщення з окупованих територій, а надана їм амністія ставить під загрозу життя кожного патріота у прифронтовій зоні.

Враховуючи вищесказане, а також факт закритого голосування, проведеного з порушенням процедур, і такого, що не відповідає стандартам демократичного суспільства, ми сприймаємо прийняті сьогодні закони як зраду національних інтересів України і закликаємо негайно СКАСУВАТИ ЇХ, а також провести публічну роз”яснювальну кампанію про доцільність прийняття Закону про спеціальний статус на території Донецької і Луганської областей. 

У разі, якщо цього не буде зроблено, ми залишаємо за собою право:
1. Вести публичну роз’яснювальну роботу щодо здачі Верховною Радою та Президентом національних інтересів України;

2. Привертати увагу українських і світових ЗМІ;

3. Бойкотувати підтримку на виборах тих політичних сил, які приймали злочинні закони.
3. Організовувати масові акції непокори у Маріуполі, регіоні та Києві проти злочинного рішення української влади.

Ми віримо у Вашу розсудливість і сподіваємось, що нам не доведеться вдаватися до таких заходів.
Пам’ятайте: Майдан живе!
Ігнорувати думку громади більше не вийде!
Слава Україні!                                     

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мариуполь

live comments feed...