
ФСБ заявила про затримання 17-річного маріупольця за «держзраду», - ВІДЕО
Російська ФСБ повідомила про затримання 17-річного жителя Маріуполя, якого звинувачують у «держзраді» за нібито збирання інформації про місця розташування російських військових частин для української розвідки.
За версією спецслужби, підліток «встановив контакт» із представниками ГУР МО України через месенджер і виконував їхні завдання.
У Росії порушено кримінальну справу за статтею про «держзраду». Затриманий — 2008 року народження, інших даних про нього не оприлюднюють. ФСБ також поширила відео допиту, на якому обличчя юнака приховане. На записі підліток повторює фрази про те, що «в Маріуполі має бути Україна» — типова практика російських силовиків, які нерідко демонструють змонтовані «зізнання» людей, отримані під тиском.

Скріншот відео
Сотрудники ФСБ задержали по подозрению в госизмене 17-летнего жителя Мариуполя, собиравшего для военной разведки Украины данные о расположении воинских частей ВС РФ, сообщили ТАСС в ЦОС ФСБ:https://t.co/aLpivrQnRm
— ТАСС (@tass_agency) January 13, 2026
Видео: ЦОС ФСБ России/ТАСС pic.twitter.com/rVDYdYEOdj
Нагадаємо, що такі справи російські силові структури регулярно використовують для залякування жителів окупованих територій. У Маріуполі та інших окупованих містах систематично звинувачує цивільних у «співпраці з українськими спецслужбами», формуючи атмосферу страху та примусової лояльності до окупаційного режиму.
Читайте також:
В Маріуполі за «теракт» ФСБ затримала підлітка, - ФОТО
В Росії маріупольця Андрія Лазаренка засудили до 18 років за «зв’язок з ЗСУ»
У Псковській області ФСБ затримала жительку Маріуполя за підозрою у фінансуванні тероризму