• Головна
  • Пісні з чужого дитинства: маріупольським школярам влаштували захід до ювілею радянського композитора, - ФОТО
16:01, 15 грудня 2025 р.
Немає можливості перевірити

Пісні з чужого дитинства: маріупольським школярам влаштували захід до ювілею радянського композитора, - ФОТО

В окупованому Маріуполі для п’ятикласників школи №59 провели захід до 100-річчя від дня народження радянського композитора Володимира Шаїнського. «Музично-інформаційний час» під назвою «От улыбки станет всем светлей» організували в бібліотеці імені Миколи Гоголя.

Як повідомляють окупаційні ресурси, школярам запропонували «згадати творчість» Шаїнського та разом виконати пісні з радянських мультфільмів — про Чебурашку, Крокодила Гену, Шапокляк та інших персонажів.

Фото Телеграм-каналу Новый Мариуполь

Втім, ідеться про дітей, які народилися й виросли вже в незалежній Україні й навряд чи мають власний культурний досвід, пов’язаний із радянськими мультфільмами чи піснями. Для більшості з них ім’я Шаїнського не є частиною особистої пам’яті, а радше нав’язаним елементом чужого культурного минулого.

Попри це, в бібліотеці подають захід як «виховний». Завідувачка закладу Світлана Недобой заявила, що «музыка композитора Шаинского с детства вдохновляет нас на добрые дела, согревает сердца своей искренностью и добротой». Таким чином, через освітні та культурні заходи окупаційна адміністрація продовжує просувати радянський культурний наратив, ігноруючи реальний досвід та ідентичність українських дітей, які зростали вже в іншій державі й культурному просторі.

Читайте також: 

Дітей готують до війни. Як РФ мілітаризує дитинство на захоплених територіях України

В окупованому Маріуполі школярів залучають до пропаганди військової служби та «антитерористичних» тренувань, - ФОТО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #окупація
ТОП новини
Ніч вибухів у Маріуполі: щонайменше два влучання у підстанцію, місто знову без світла та води, - ВІДЕО
1624 день повномасштабної війни. РФ вдарила «Іскандерами» по Київщині і столиці. 15 людей загинули. В Росії палають енергопідстанції та черговий WB
Петровський район Донецька відрізали від міста: транспорт майже не ходить, люди змушені йти пішки, - ВІДЕО
Від тих, хто зберігає історію Донеччини: на снаряді залишили послання окупантам, - ФОТО