
Зустріч Дональда Трампа з путіним в Угорщині скасована

Телефонна розмова між переговірниками обох країн, покликана підготувати мирні переговори, завершилася провалом, повідомляє "Дзеркало Тижня".
Президент США Дональд Трамп більше не планує зустрічатися з Владіміром Путіним в Угорщині, підтвердив Білий дім., пише The Telegraph. Американський лідер не зустрінеться з президентом Росії «у найближчому майбутньому» після того, як телефонна розмова між переговорниками, що мала підготувати ґрунт для мирних переговорів, пройшла у напруженій атмосфері.
Минулого четверга Трамп оголосив, що проведе другу зустріч із Путіним у Будапешті після двогодинної телефонної розмови, яку назвав «значним прогресом». Однак підготовка до саміту зупинилася, коли Москва скасувала очну зустріч між міністром закордонних справ Росії Сєргєєм Лавровим та держсекретарем США Марко Рубіо.
Трамп хотів, щоб представники обох сторін зустрілися в Угорщині для підготовки майбутнього саміту з Путіним. Лавров і Рубіо поговорили телефоном у понеділок, але, за повідомленнями, розмова вийшла невдалою. Під час цієї напруженої розмови Лавров заявив Рубіо, що Росія не прийме варіант замороження лінії фронту в Україні.
Втім, у вівторок Білий дім назвав розмову «продуктивною» й додав: «Отже, додаткова особиста зустріч між держсекретарем і міністром закордонних справ не є необхідною, і наразі не планується зустріч президента Трампа з президентом Путіним».
Лавров відмовився від будь-яких компромісів щодо максимальної позиції Москви.
«Офіційно підтверджую: Росія не змінила свою позицію щодо домовленостей, досягнутих під час саміту на Алясці», — сказав він журналістам у Москві після повідомлень про розмову зі своїм американським колегою.
Про скасовані переговори між Трампом і Путіним один західний посадовець сказав виданню The Telegraph:
«Я розглядаю це як позитивний розвиток подій. Росія чітко дала зрозуміти, що її позиція не змінилася, тож навіщо зустріч?».