
Окупанти вкрали близько 10% квартир у маріупольців, - опитування 0629
Російські загарбники вкрали в українців на території Запорізької, Донецької, Луганської та Херсонської областей більше 250 тисяч об’єктів нерухомості. Це результати так званої «інвентаризації житла», яку проводили окупанти.
"Суцільна інвентаризація у нових регіонах ведеться за двома напрямками - вивчення архівних документів, що підтверджують права власності на об'єкти нерухомості або описують об'єкти, та обхід територій", - пояснили в російському уряді.
Насправді, ніхто ніякі архіви не вивчає. Більше того, навіть коли представники власників житла приносять документи на підтвердження права власності, документи не беруть до уваги через правила, які самі ж окупанти і вигадали.

До кінця 2026 року окупаційна влада планує провести інвентаризацію понад 28 тисяч кадастрових кварталів, доступних для обстеження, повідомляє Кластер релокованих медіа.
Скільки ще потенційних «безхозів», вони там можуть виявити, покаже час. Проте Східна правозахисна група в своєму дослідженні прогнозує, що до 2026 року РФ може конфіскувати до мільйона об’єктів нерухомості, що є приватною власністю громадян України.
Ми вирішили спитати у маріупольців, в якому стані перебувають їхні квартири та будинки в захопленому росіянами місті.
Майже 10% тих, хто відповів на питання 0629, сказали, що їхні квартири вже перевели в розряд «безхазяйних». Люди вважають їх втраченими для себе, до повної деокупації міста.
Ще 30% маріупольців відповіли, що їхні квартири, будинки повністю зруйновані і демонтовані.
Більше 42% респондентів зазначили, що їхні квартири або будинки вціліли (часто пошкоджені, але встояли), проте врятувати їх у якості свого майна люди не можуть. Когось не пускають на окуповану територію самі росіяни, хтось не вважає безпечним для себе їхати в Маріуполь, ну а когось просто нудить від російських триколорів і російських паспортів. Такі люди часто розгублені, не знають, що їм робити з майном, як врятувати свою власність. Дехто заспокоївся і чекає деокупації або компенсацій від держави, дехто нервує і уважно переглядає оновлені списки безхазяйного майна, які періодично вивішують окупанти.
Лише 8% маріупольців, які відповіли на опитування сайту, сказали, що змогли переоформити свою нерухомість за російським законодавством. Це означає, що вони взяли російські паспорти і внесли майно в російський реєстр нерухомого майна.

Загалом на питання сайту відповіли 1183 людини.
Нагадуємо, що опитування 0629 не є репрезентативним, воно стосується виключно аудиторії сайту. Тим не менш, воно дає уявлення про тенденції і настрої, які панують серед маріупольців.
ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629
ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой
ДИВІТЬСЯ нас на YouTube