• Головна
  • 1087 доба повномасштабної війни. Початок Мюнхена. Головні заяви світових лідерів
08:17, 14 лютого
Надійне джерело

1087 доба повномасштабної війни. Початок Мюнхена. Головні заяви світових лідерів

Фото Генштабу ЗСУ, Фейсбук

Фото Генштабу ЗСУ, Фейсбук

Сьогодні 14 лютого. Триває 1087 доба повномасштабного російського вторгнення.

В цей день стартує Мюнхенська безпекова конференція, де основним питанням буде війна Росії в Україні. Лідери думок у світі все частіше порівнюють значення цього заходу із Мюнхенською конференцією 1938 року.

«Моє враження, що Гітлер - людина, на чиє слово можна покластися», - так у вересні 1938 року характеризував німецького диктатора британський прем'єр Невілл Чемберлен. До початку Другої світової залишалося менше року.

«Я вірю, що Путін хоче миру. Коли я вчора з ним вчора розмовляв, і я його дуже добре знаю…  Так, я думаю, що він хоче миру. Гадаю, що він сказав би мені, якби не хотів», - заявив президент США Дональд Трамп 13 лютого 2025 року, напередодні Мюнхенської конференції.

Аж занадто очевидні паралелі. Чи зможе світ уникнути повторення своєї помилки, ми поки не знаємо. Але скоро дізнаємось.

Президент США Дональд Трамп під час пресконференції в Білому домі повідомив про заплановану на наступний тиждень зустріч високопосадовців США, України та Росії в Саудівській Аравії, спрямовану на обговорення шляхів припинення війни в Україні.

Трамп зазначив, що зустріч у Саудівській Аравії не передбачає його особистої участі чи участі правителя Росії Володимира Путіна, але включатиме високопосадовців з обох країн, а також представників України.

«Завтра буде зустріч у Мюнхені, потім наступного тижня. Зустріч у Саудівській Аравії не зі мною чи Путіним, а з вищими посадовими особами, і Україна також буде частиною цієї зустрічі, і ми подивимося, чи зможемо ми покласти край цій жахливій війні», - сказав він.

Ситуація на фронті

Згідно з оновленими даними DeepState, російські окупаційні війська досягли незначних успіхів на кількох напрямках фронту. Зокрема, на Харківщині вони просунулися в районі Дворічної та біля Фиголівки.

Крім того, на Донеччині противник покращив свої позиції в районах Андріївки та Бурлацького.

Генштабу ЗСУ повідомляє, що протягом минулої доби зафіксовано 113 бойових зіткнень.

Сили оборони відбивали штурмові дії неподалік Голубівки та Загризового на Куп’янському напрямку, де за добу відбулося чотири атаки окупантів.

1087 доба повномасштабної війни. Початок Мюнхена. Головні заяви світових лідерів, фото-1

Минулої доби ворог сім разів атакував на Лиманському напрямку. Намагався вклинитися в нашу оборону поблизу населених пунктів Греківка, Новолюбівка, Ямполівка та Колодязі.

1087 доба повномасштабної війни. Початок Мюнхена. Головні заяви світових лідерів, фото-2

Один штурм противника відбили наші оборонці в районі Білогорівки на Сіверському напрямку.

1087 доба повномасштабної війни. Початок Мюнхена. Головні заяви світових лідерів, фото-3

На Краматорському напрямку окупанти атакували п’ять разів у районі Часового Яру.

1087 доба повномасштабної війни. Початок Мюнхена. Головні заяви світових лідерів, фото-4

Чотирнадцять атак здійснив ворог на Торецькому напрямку в районах населених пунктів Торецьк, Кримське та Щербинівка.

1087 доба повномасштабної війни. Початок Мюнхена. Головні заяви світових лідерів, фото-5

На Покровському напрямку наші захисники зупинили 38 наступальних дій агресора в районах населених пунктів Суха Балка, Тарасівка, Єлизаветівка, Промінь, Лисівка, Удачне, Успенівка, Надіївка, Андріївка та Дачне.

1087 доба повномасштабної війни. Початок Мюнхена. Головні заяви світових лідерів, фото-6

Сили оборони відбили 16 ворожих атак на Новопавлівському напрямку. Найактивніше окупанти намагалися просунутися вперед поблизу населеного пункту Зеленівка та в напрямку Бурлацького.

1087 доба повномасштабної війни. Початок Мюнхена. Головні заяви світових лідерів, фото-7

На Гуляйпільському напрямку українські воїни відбили атаку агресора в напрямку Новосілки.

1087 доба повномасштабної війни. Початок Мюнхена. Головні заяви світових лідерів, фото-8

Минулої доби на Курському напрямку відбулося 23 боєзіткнення, ворог завдав 51 авіаційногт та одного ракетного ударів, застосувавши чотири ракети та 77 керованих бомб, також здійснив понад 500 артилерійських обстрілів.

1087 доба повномасштабної війни. Початок Мюнхена. Головні заяви світових лідерів, фото-9

На Харківському, Оріхівському та Придніпровському напрямках ворожа армія активних наступальних дій не проводила.

На Волинському та Поліському напрямках ознак формування наступальних угруповань ворога не виявлено.

Наші воїни завдають окупаційним військам відчутних втрат в живій силі, техніці та активно підривають наступальний потенціал ворога у тилу.

Загалом, минулої доби втрати російських загарбників склали 1200 осіб. Також українські воїни знешкодили 17 танків, 16 бойових броньованих машин, 81 артилерійську систему, чотири реактивних системи залпового вогню, три засоби ППО, 152 БпЛА оперативно-тактичного рівня, 156 автомобілів та одиницю спеціальної техніки окупантів.

1087 доба повномасштабної війни. Початок Мюнхена. Головні заяви світових лідерів, фото-10

Деякі заяви світових лідерів щодо підтримки України

Очільниця європейської дипломатії Кая Каллас наголосила, що Європа та Україна повинні бути залучені до мирних перемовин. Вона додала, що відмова від членства України в НАТО - це не мирне врегулювання, а капітуляція перед Кремлем.

«Будь-яка угода, укладена без нас, провалиться, тому що Європа та Україна необхідні для того, аби також імплементувати цю угоду. Без нас за столом переговорів ви можете домовитись про що завгодно, але все це провалиться через відсутність імплементації», - пояснила Каллас.

За її словами, будь-яке швидке вирішення буде поганим і не спрацює.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що навіть у разі укладення мирної угоди для України російський диктатор Володимир Путін залишатиметься загрозою для Європи.

«Путін продовжить нападати на нас у гібридний спосіб. Він і надалі залишатиметься загрозою для нашого континенту», — заявив він.

Німеччина має визнати війну Росії проти України надзвичайною ситуацією для власної безпеки, заявив канцлер країни Олаф Шольц у своїй промові 13 лютого.

Шольц сказав, що погоджується з президентом США Дональдом Трампом у тому, що війна в Україні має завершитися «якомога швидше». Але зауважив, що поразка України призведе «не до миру, а до зворотнього».

«Бундестаг має якнайшвидше ухвалити постанову про класифікацію війни в Україні та її серйозних наслідків для безпеки Німеччини та Європи як надзвичайної ситуації в розумінні статті 115, пункту 2 Конституції. Це означає, що наша підтримка України, яка сьогодні є як ніколи важливою, більше не відбуватиметься за рахунок інших завдань, які наша держава має виконувати щодо власних громадян», – заявив він.

Президент Франції Еммануель Макрон вважає, що лише Володимир Зеленський має право вести переговори від імені України про мир. Він також застеріг, що мир, заснований на капітуляції, стане «поганою новиною для всіх», зокрема для Сполучених Штатів,  повідомляє Financial Times.

«Єдине питання на цьому етапі полягає в тому, чи готовий президент Путін щиро, стійко і переконливо погодитися на припинення вогню на цій основі. Після цього українці повинні вести переговори з Росією», — зазначив Макрон.

Віцепрезидент США Джей Ді Венс попередив, що США вдарять по Москві санкціями та, можливо, військовими діями, якщо російський диктатор Володимир Путін не погодиться на мирну угоду з Україною, яка гарантує довгострокову незалежність Києва.

В інтерв'ю The Wall Street Journal Венс сказав, що варіант відправки американських військ в Україну, якщо Москва не зможе вести переговори сумлінно, залишається «на столі».

«Є економічні інструменти впливу, є, звичайно, військові інструменти впливу», які США можуть використати проти Путіна, сказав він.

Допомога Україні

Цього року Латвія поставить Україні 42 бронетранспортери Patria 6x6, більшість з яких будуть абсолютно новими.

Про це повідомило Міністерство оборони Латвії, передає Латвійське громадське медіа.

Норвегія виділить приблизно 1,2 мільярда крон на посилення протиповітряної оборони України, повідомили у пресслужбі уряду Норвегії.

За ці кошти будуть придбані відповідні засоби у Сполучених Штатах через американський механізм JUMPSTART.

Україна отримає від Німеччини близько 100 керованих ракет до комплексів протиповітряної оборони IRIS-T найближчим часом.

Про це повідомило представництво Німеччини в НАТО в соцмережі Х після 26-го засідання Контактної групи з питань оборони України.

Німецька компанія Helsing виготовить для Сил оборони України 6 тисяч ударних безпілотників HX-2. Про це компанія повідомила на своєму сайті.

1087 доба повномасштабної війни. Початок Мюнхена. Головні заяви світових лідерів, фото-11

Це замовлення йде за попереднім на 4000 ударних безпілотників HF-1, які зараз поставляються в Україну в партнерстві з українською промисловістю, передає Мілітарний.

Українські батареї Patriot отримають інформаційно-координаційний центр D-PICC, який поліпшить їх взаємодію із суміжними засобами ППО.

Про це повідомляє канадський дослідник Колбі Бадвар у статті для Defense archives з посиланням на урядові документи.

У документі до Конгресу, поданому в грудні 2024 року, заступник міністра оборони повідомив про намір використання 11 мільйонів доларів для придбання системи управління D-PICC для зенітних комплексів Patriot у межах військової допомоги Україні.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Чи здатні ви пробачити росіян?
проголосувало 2417 відвідувачів
Ні, ніколи
80,3%
Можливо колись, через багато років. Можливо, наші діти пробачать
10,3%
Я намагаюсь про це не думати
5,1%
Я не засуджую росіян і зараз
4,2%
#Маріуполь #Україна #війна
live comments feed...