• Головна
  • Врятував сотні життів маріупольців та військових. Хто такий Віктор Івчук, якого звільнили з полону
13:04, 16 вересня
Надійне джерело

Врятував сотні життів маріупольців та військових. Хто такий Віктор Івчук, якого звільнили з полону

З полону був звільнений полковник медичної служби Віктор Івчук. Він захищав Маріуполь, рятував військових та цивільних від смертельних поранень. Потрапив у полон, де провів більше двох років.

ГО "Військові медики України" називають Віктора Івчука по-справжньому героїчною людиною.

Він перший військовий медик, який отримав орден «Богдана Хмельницького» ІІІ ступеня; удостоєний званням Герой України з орденом «Золота Зірка».

Врятував сотні життів маріупольців та військових. Хто такий Віктор Івчук, якого звільнили з полону, фото-1

В 2010р. закінчив Вінницький національний медичний університет ім. Пирогова.

В 2016 р. закінчив Українську військово-медичну академію, здобув ступінь магістра за спеціальністю Організація медичного забезпечення військ (сил).

Віктор Івчук – легендарна людина. З 2014р. знаходився на Донбасі у складі 95-ї окремої десантно-штурмової бригади на посаді начмеда. Приймав участь у найвідомішому Рейді 95-ї. Під час штурму Савур-Могили отримав вогнепальне поранення, але не зважаючи на це, організував спецоперацію по евакуації десятків поранених побратимів.

Рівно за місяць до повномасштабної війни, 24 січня 2022р., Віктора Івчука переводять з Києва до Маріуполя на посаду  командира 555 військового шпиталю.

3 початку повномасштабного вторгнення Росії  команда медиків шпиталю врятовала сотні життів захисників Маріуполя та його мешканців. Кількість поранених збільшувалась з кожним днем, а операції проводились під обстрілами в підвалах в касках і бронежилетах. Шпиталь постійно обстрілювали і бомбили цілеспрямовано! 

8 березня 2022 року у шпиталь влучила чергова бомба, залишатись там вже було неможливо. Весь медичний персонал разом із пораненими розділився на дві групи. Перша долучилася до українських військових на «Азовсталі», друга, в тому числі і командир – Віктор Івчук — вирушила до металургійного комбінату імені Ілліча. 

11 квітня бойові підрозділи, які перебували на ММК, вирішили йти на прорив до "Азовсталі". Медики перенесли поранених до вантажівок. Однак прорватися не вдалося — колону обстріляли, було багато загиблих. Тим, хто вижив, довелося повертатися в заводські руїни, розповіла Вікторія Івчук, дружина лікаря.

Того ж дня полковника Віктора Івчука було вшановано званням Герой України, а 12 квітня його разом з особовим складом було захоплено до полону.

«А наступного дня мені надійшло повідомлення з невідомого номера: „Нас захоплюють у полон“. (…) З Маріупольського військового госпіталю, який очолював мій чоловік, у полон потрапили 45 осіб. Більшість із них жінки. Вони першими потрапили в обмінні списки — уже на початку осені 2022 року їх почали поступово звільняти. Вони вийшли у важкому фізичному та психологічному стані, тому не одразу зв’язалися зі мною. „Тримається й інших підбадьорює“, — це й усе, що я дізналася від них тоді про свого чоловіка», — розповіла Вікторія Івчук.

13 вересня Віктора Івчука звільнили з полону. Він провів там 29 місяців.

Нагадаємо, що з території ММК ім. Ілліча також в полон потрапили бійці Маріупольської тероборони - маріупольські хлопці, які в перші дні війни добровільно пішли захищати ріне місто. Серед них двоє маріупольських журналістів, Олександр Гуділін та Володимир Чертушкін.

Чекаємо на повернення всіх українських захисників!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Верніть нам тата». Історія про Сашу, Наташу, двох близнючок і пітона, - ФОТО

Його день народження – на річницю війни. Як Анна Чертушкіна бореться за повернення чоловіка з полону

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Як і було колись, першу неділю вересня
29,1%
Третю неділю вересня
4,8%
13 червня - день звільнення Маріуполя від проросійських банд
8,8%
Дата деокупації Маріуполя має стати Днем народження міста
57,4%
#Маріуполь #начмед #блокада #полон
live comments feed...