Для чого потрібна сироватка для обличчя
У світі краси та догляду за шкірою невпинно з'являються нові тренди та інноваційні продукти. Це прекрасно, адже відкриває для нас неймовірні можливості, які ще зовсім недавно були недосяжними.
У порівнянні з іншими косметичними продуктами, сироватка для обличчя є відносно новим гравцем, історія якого не сягає корінням часів Клеопатри чи інших давньогрецьких красунь, як от історія крему для обличчя.
Що таке сироватка для обличчя та чому вона потрібна?
Сироватка, або серум для обличчя, – це концентрований косметичний засіб, призначений для швидкого проникнення в глибокі шари шкіри з метою зволоження, живлення та омолодження зсередини. Більшість сироваток мають легку текстуру, що забезпечує легке нанесення та високу швидкість поглинання. Їхня робота спрямована на вирішення конкретних проблем шкіри або комплексу таких проблем, залежно від її потреб.
Сироватки для обличчя можуть містити різноманітні активні речовини: вітаміни, мінерали, амінокислоти, пептиди, антиоксиданти, рослинні екстракти та багато іншого. Ці компоненти наділяють засоби широким функціональним спектром. Особливим попитом сьогодні користуються гіалуронові сироватки та сироватки з вітаміном С. Також заслуговують на увагу сироватки з ніацинамідом, ціанокобаламіном, біоретинолом, колагеном та гліколевою АНА-кислотою.
Що дає сироватка для обличчя?
Серуми для обличчя – важлива частина догляду, здатна покращувати шкіру зсередини, забезпечувати вирішення багатьох поширених та специфічних проблем, максимізувати ефективність інших доглядових етапів:
- Зволоження та додаткове живлення
- Поліпшення дихання шкіри
- Стимуляція кровообігу й вироблення колагену
- Зменшення кількості та видимості зморшок
- Підвищення пружності й еластичності
- Захист від вільних радикалів та зовнішніх негативних факторів
- Видалення відмерлих клітин
- Регулювання діяльності сальних залоз та вироблення себуму
- Зменшення розміру та видимості пор
- Поліпшення текстури, надання гладкості й рівномірності
- Освітлення, боротьба з пігментацією, плямами та почервонінням, вирівнювання тону
- Боротьба з висипаннями, подразненнями й запаленнями
- Забезпечення здорового природного сяйва
- Загальне покращення стану та зовнішнього вигляду шкіри
Однак пам'ятайте: сам по собі цей засіб, як і будь-який інший, диво не зробить. Максимальні результати гарантовані лише в тому випадку, якщо сироватка для обличчя буде грамотно введена в систему щоденних доглядових процедур.
Які бувають сироватки для обличчя?
Сироватки для обличчя можна класифікувати за різними критеріями. Насамперед вони поділяються на універсальні (що діють одразу в декількох напрямках) і монофункціональні (спрямованої дії, які ефективно пропрацьовують одну конкретну проблему).
Головна класифікація базується на функціональному впливі. Відповідно до неї, існують такі серуми:
- Зволожувальні
- Заспокійливі
- Відлущувальні
- Освітлювальні
- Омолоджувальні
- Ліфтингові
- Відновлювальні
- Себорегулюючі
- Протизапальні
- Протикуперозні
- Антибактеріальні
- Антиоксидантні та інші
Відповідно до активних інгредієнтів, розрізняють колагенові сироватки, гіалуронові, з вітаміном С, ретинолові тощо.
Також в основу поділу можуть лягати показання, тип шкіри та інші фактори. Наприклад, існують ампульні сироватки, які передбачають більш натуральний та максимально концентрований склад, зручність і точність дозування (одна ампула = одне застосування). Але популярнішими сьогодні є сироватки з піпеткою, обсягу яких вистачає на цілий курс або кілька курсів.
Загалом в наш час випускається безліч різноманітних сироваток для різної шкіри і з величезною кількістю примітних властивостей.
Як правильно застосовувати сироватку для обличчя?
Serum для обличчя – це високоефективна та перспективна косметика. Однак, щоб результати порадували по максимуму, потрібно добре розбиратися, що таке сироватка для обличчя і як користуватися цим прекрасним продуктом.
Загальні рекомендації щодо застосування:
- Наносити на попередньо очищену шкіру перед подальшим живильним, зволожувальним, антивіковим або заспокійливим доглядом.
- Не нехтувати застосуванням тоніка, оскільки нанесення сироватки поверх нього забезпечує збереження необхідного зволоження та підвищене всмоктування активних речовин.
- Закривати сироватковий засіб на подальшому етапі якісною косметикою (кремом, маскою, ефірною олією).
- Витримувати 5-10-хвилинну паузу між використанням різних видів засобів.
- Дотримуватися оптимальної періодичності – 1-2 рази на день, а може, кілька разів на тиждень (виробник про все проінформує).
- Користуватись передбаченою виробником піпеткою для запобігання потраплянню бактерій у продукт.
- Для одного нанесення використовувати лічені краплі засобу (переборщити не варто, більше не означає краще).
- Наносити акуратно і поступово, рівномірно розподіляючи по обличчю, рухаючись від чола до підборіддя та шиї, приділяючи особливу увагу проблемним зонам.
- Проявляти обережність до ділянки навколо очей, щоб не спровокувати подразнення та розтягування особливо делікатної шкіри.
- Використовувати для догляду за периорбітальною зоною спеціально призначені для цього серуми.
- Поєднувати застосування сироватки з м'яким масажем обличчя для кращого проникнення діючих компонентів, але не перестаратися з розтиранням, щоб не виникли подразнення.
- У випадку ранкового застосування не забувати й про необхідність поверх наносити сонцезахисний засіб. Не використовувати ці косметичні продукти раніше зазначеного в інструкції віку та без прямих показань. Враховувати сезон: для літа вибирати легкі зволожувальні текстури, для зими – поживніші. При зберіганні дотримуватися відповідного температурного режиму.
Правильно підібрана сироватка для обличчя може значно покращити стан шкіри, надавши їй здорового вигляду та сяйва. Однак, важливо пам'ятати, що кожна шкіра індивідуальна, тому перед використанням нового продукту рекомендується проконсультуватися з фахівцем.